Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 19-02-12, 08:57
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

ξεκινωντας με τα παντα καινουρια...πανω κατω -αν και πολυ ελαστικα- ισχευει ο κανονας με την τιμη...
ΑΛΛΑ σαφως και δε χρειαζεται για 700 λιτρα απαραιτητα 7000 ευρω...
τα δικα μου ενυδρεια εχουν ξεφυγει πολυ απο αυτη την αναλογια..προς τα κατω εννοειται. και ποτε ας μη ξεχναμε τα μεταχειρισμενα...απο μηχανηματα μεχρι βραχο και ψαρια απο 2ο χερι σε πολυ πολυ καλες τιμες.

επισης (Παναγιωτη για σενα το λεω ) σαφως και τρεχουν θαλασσινα χωρις ΖΒ. η φιλτρανση μπορει να γινει καλλιστα με βιολογικο υλικο οπως στο γλυκο ενυδρειο...απλα θα χασεις ευεργετηματα του βραχου. επειδη δε το εχω κανει λεγεται πως ενα απο τα βασικα μειον ειναι η γρηγοροτερη αυξηση των νιτρικων αφου δεν εχεις το φαινομενο τηε απονιτροποιησης που κανει ο ΖΒ. αυτο σημαινει φυσικα και συχνοτερες-μεγαλυτερες αλλαγες νερου.
ειναι ομως εφικτο κι εδω στην πολη μου ενα μαγαζι τρεχει χρονια θαλασινο χωρις βραχο μεσα...με ενα μεγαλο φιλτρο.

εφοσον κατι σε "τσιγκλαει" ψαξτο. διαβασε σχετικα ποστ και υπομνηματα..κανε ερευνα αγορας...και μη βιαστεις να καταληξεις. το θαλασσινο εχει αλλη μαγεια. υπαρχουν ψαρια που για ενα και μονο μπορει να θελησεις να στησεις θαλασσινο.

φυσκα για χαμηλο κοστος μιλαμε για ενυδρειο μονο με ψαρια ή με πολυ ευκολα κοραλια.
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πάνος : 24-03-12 στις 21:26
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01685 seconds with 11 queries