Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #30  
Παλιά 10-02-12, 20:02
Το avatar του χρήστη beeromixalhs
beeromixalhs Ο χρήστης beeromixalhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-08-2010
Περιοχή: Ηρακλειο
Μηνύματα: 788
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από manolischania Εμφάνιση μηνυμάτων
Είναι μέχρι και 24W (και σου αναγραφουν ποσα W αντέχουν μιας και αμπέρ με W είναι λίγο μπακαλίστικος ο υπολογισμός ), τα τυχαία που δεν είναι led driver δεν είναι ότι αντεχουν παραπάνω η παρακάτω W δεν είναι σταθερά στα 12V .
ε?????
Φιλικά στο λέω αλλά δε μπορώ να καταλάβω τι θέλεις να πεις.
Για να καταλάβεις μερικά πράγματα πάνω στα ηλεκτρονικά. Τα led δεν είναι οτι αντέχουν 12 ή 24. Τόσα ΑΠΑΙΤΟΥΝ για να δουλέψουν. Παραπάνω καίγονται παρακάτω δεν ανάβουν.
Τα ampere που σου λέω είναι το ρεύμα που μπορεί να δώσει το τροφοδοτικό. Τα led θέλουν ας πούμε τυχαία 1Α. Αν το τροφοδοτικό δίνει 0.5 δε θα δουλεύουν σωστά και στο τέλος θα κάψης το τροφοδοτικό. Αν το τροφοδοτικό μπορεί να δώσει παραπάνω δε παθαίνουν ΤΙΠΟΤΑ. Αυτά τραβάνε όσο χρειάζονται.
Δε μπορώ να στα πω πιο απλά.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kwstas arta Εμφάνιση μηνυμάτων
ναι,οσο για το ενυδρειο ειναι θαλασινο,με ****** κ δεν χρειαζομαι κ τα τρελα watt.αν στο περιπου πιασω τον φωτισμο εστω κ με τρια μετρα ειμαι ενταξει.
από θαλασσινά δεν έχω ιδέα τη φώτα θέλουν
Από λίγο που έχω διαβάσει θα σου πρότεινα να πάρεις RGB led μια 5μετρη κουλούρα που να μπορείς να παίξεις και με τα χρώματα ώστε να το κάνεις πιο μπλέ το φως

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beeromixalhs : 10-02-12 στις 20:02 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01485 seconds with 11 queries