Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #50  
Παλιά 23-01-12, 01:20
Το avatar του χρήστη Psytrancer
Psytrancer Ο χρήστης Psytrancer δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-12-2008
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 154
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raven Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχεις αναρωτηθει ποτε γιατι δεν βαζουν amano μαζι με ακριβες γαριδες; (crs,blue tiger, shadow bees κλπ)
Aυτο που ειδες, το εχω δει με τα ματια μου τουλαχιστον 3 φορες, αν και πιστευω οτι μια αμανο σε πληρες μεγεθος, θα πρεπει να εχει διακρινει καποιο σημαδι αδυναμιας για να επιτεθει σε ενηλικη γαριδα-θυμα. Ισως φροντιζουν να "καθαριζουν" τις γερικες ή αρρωστες γαριδες- εστω κι αν στα δικα μας ματια φαινονται απολυτα υγιεις.
Εξ αλλου οι amano φημιζονται ως καθαριστες και νεκροφαγες.
Καλησπερα κ ευχαριστω για την αμεση απαντηση...Κιομως δεν εχω παρατηρησει ποτε τι αλλο υπαρχει μαζι με αυτες τις ακριβες γαριδες!!Μαλλον τα ματια μου δεν ξεκολλανε απο αυτες!!!(που προφανως κ δεν υπαρχει τιποτα αλλο, εκτος απο αυτες, τις περισσοτερες φορες τουλαχιστον)

Ειχα διαβασει καποιο παλαιοτερο τοπικ σου κ μετα απο λιγο ψαξιμο ειχα δει αλλα 2-3 παρομοια θεματα.Θυμαμαι οτι οι περισσοτεροι λεγανε οτι αρπανε που κ που, μικρα κυριως..ενηλικες αμανο...κ κυριως οταν ειναι πεινασμενες!!Εγω ομως ταιζω 3 φορες την μερα..μια φορα γαριδοτροφη(dennerle-crustaGran) κ 2 φορες απο διαφορες αλλες για τα ψαρακια κυριως..καροτα που κ που(1 φορα στις 2 βδομαδες)...κ γενικοτερα ταιζω πολυ σε γενικες γραμμες....

Αλλα αν ειναι οπως τα λες τοτε μικρο το κακο... εφοσον τρεφονται κιολας με τα ''γεροντια'' του ενυδρειου...πριν αποδημησουν κιολας εις τον κυριων μεριαν...Δεν τρεχει..
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01900 seconds with 11 queries