Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #216  
Παλιά 19-01-12, 12:58
the_passenger Ο χρήστης the_passenger δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-11-2010
Περιοχή: Marousi
Μηνύματα: 190
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ektorakos Εμφάνιση μηνυμάτων
...

Για τη θερμανση του σπιτιου θελω πολυ να το τεσταρω αυτο που λετε.
Δεν ξερω κατα ποσο θα καιει λιγοτερο. δεν ειμαι σιγουρος οτι θα καιει λιγο για να κραταει μια θερμοκρασια 17-18 βαθμους. Υπαρχουν και ψηφιακοι θερμοστατες που να δειχνουν ποσο αναψε? αν ναι ισως παρω πριν επιχειρησω να το κανω αυτο που λετε.
έστω τους 17 θα ανάβει σπάνια και από λίγο να τους κρατήσει. κάνε τέστ κοιτώντας το μετρητή σου ανά 24 ωρο, μια μέρα με ότι κάνεις τώρα και μία με αυτό που σου προτείνω (απλά πρέπει να έχουμε ίδια εξωτερική θερμοκρασία τις δύο μέρες του τεστ για να δείς τη διαφορά)


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ektorakos Εμφάνιση μηνυμάτων
Με θερμοστατη στο 30-31 και με καλοριφερ σπιτιου να αναβει μονο απο τις 18:00 - 24:00 εχω αποτελεσμα απο 24-26 βαθμους.
απο οτι φαινεται η αποδοση του θερμοστατη εξαρταται απο το καλοριφερ μου. Οταν το αναβω ο θερμοστατης εχει τη δυναμη να ανεβασει αργα αλλα σταθερα τη θερμοκρασια (δεν ξερω ως που). Επισης ομως οταν το σβηνω ο θερμοστατης δεν εχει τη δυναμη να διατηρησει τη θερμοκρασια η οποια πευτει αργα και σταθερα (παλι δεν ξερω ως που)
είναι ακριβώς αυτό που σου έγραψα πρίν


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ektorakos Εμφάνιση μηνυμάτων
Τον αλλο μηνα (γιατι μας εχουν τελειωσει και τα φραγκα ) θα παρω εναν jager 300ρη και θα αντικαταστησω τον juwel. ελπιζω να μπορει να τοποθετηθει στην ιδια θεση (μεσα στο φιλτρο). Θα δω παλι πως θα παει η αποδοση . αν κανει πολυ κρυο ισως βαζω και τους δυο το πρωι που κλεινω τα καλοριφερ.
Θα έβαζα στοίχημα πως έτσι, και με 15 βαθμούς στο χώρο, και πολύ ρεύμα θα καίς αλλά και πολύ πετρέλαιο ώστε να πάει ο χώρος από τους 15 στους 20+ όταν γυρνάς για να ζεσταθείς
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01572 seconds with 11 queries