Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #213  
Παλιά 19-01-12, 10:29
Το avatar του χρήστη Ektorakos
Ektorakos Ο χρήστης Ektorakos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-06-2011
Περιοχή: Γλυκα Νερα
Μηνύματα: 452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από the_passenger Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλική συμβουλή, βάλε φελιζόλ τουλάχιστον στην πίσω πλευρά και στην πλαινή που δε φαίνεται (θα σου έλεγα και από κάτω σε προηγούμενα πόστ) και θα δεις καλύτερη διατήρηση της θερμοκρασίας.
πολυ καλη ιδεα. θα βαλω λιγο dow απο πισω. οχι στο πλαι διοτι θα φαινεται το σοκορο. απο κατω δυστυχως too late.

Για τη θερμανση του σπιτιου θελω πολυ να το τεσταρω αυτο που λετε.
Δεν ξερω κατα ποσο θα καιει λιγοτερο. δεν ειμαι σιγουρος οτι θα καιει λιγο για να κραταει μια θερμοκρασια 17-18 βαθμους. Υπαρχουν και ψηφιακοι θερμοστατες που να δειχνουν ποσο αναψε? αν ναι ισως παρω πριν επιχειρησω να το κανω αυτο που λετε.


στο θεμα μας τωρα

Τεταρτη
8:00 = 26.2
18:00 = 24.8
24:00 = 25.9

Πεμπτη
8:00 = 25.4
18:00 = ?
24:00 = ?

Με θερμοστατη στο 30-31 και με καλοριφερ σπιτιου να αναβει μονο απο τις 18:00 - 24:00 εχω αποτελεσμα απο 24-26 βαθμους.
απο οτι φαινεται η αποδοση του θερμοστατη εξαρταται απο το καλοριφερ μου. Οταν το αναβω ο θερμοστατης εχει τη δυναμη να ανεβασει αργα αλλα σταθερα τη θερμοκρασια (δεν ξερω ως που). Επισης ομως οταν το σβηνω ο θερμοστατης δεν εχει τη δυναμη να διατηρησει τη θερμοκρασια η οποια πευτει αργα και σταθερα (παλι δεν ξερω ως που)

Τον αλλο μηνα (γιατι μας εχουν τελειωσει και τα φραγκα ) θα παρω εναν jager 300ρη και θα αντικαταστησω τον juwel. ελπιζω να μπορει να τοποθετηθει στην ιδια θεση (μεσα στο φιλτρο). Θα δω παλι πως θα παει η αποδοση . αν κανει πολυ κρυο ισως βαζω και τους δυο το πρωι που κλεινω τα καλοριφερ.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01483 seconds with 11 queries