Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #43  
Παλιά 16-01-12, 15:31
Το avatar του χρήστη Psytrancer
Psytrancer Ο χρήστης Psytrancer δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-12-2008
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 154
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από manolischania Εμφάνιση μηνυμάτων
IMO
εάν είναι να κανεις κάτι κάντο σωστά ,
αυτές οι ιδέες προσωπικά για μένα είναι για κοτέτσια η τεραριουμ
και όχι για ενυδρεία με ψαρια .
Αν δεν μπορούμε να το φτιάξουμε σωστά
η ζητάμε βοήθεια από κάποιον
η αγοράζουμε κάποιο έτοιμο. .
Το "σωστα" ποιος παραγωντας το οριζει?(για εμενα περισσοτερο ρολο παιζει η ασφαλεια κ οχι το τελικο αποτελεσμα-ποσο μαλλον το αισθητικο κομματι. Αυτο που προτινεις,δεν ειναι κ τοσο ασφαλες,κατα την προσωπικη μου αποψη παντα.Αναφερεται πουθενα οτι το να ξεκολλησει ο πατος ειναι το σωστο ή κ το ποιο ευκολο ισως?!να πω οτι με τον παραπανω τροπο που ανεφερα θα επισκευαστει το δικο μου κ δεν θα φαινεται κ τπτ απολυτος....(αυτο οσον αφορα τα "κοτετσια").

Πραγματικα δεν βλεπω τον λογο να αφαιρεθει ο πατος εφοσον ειναι επικίνδυνο να ξεκολλησουν κ οι αλλες κολλησεις μετα απο λαθος μας.Εχω διαβασει αρκετα ποστ επι του θεματος μιας κ ψαχνω λυση για το δικο μου καιρο τωρα κ οι περισσοτεροι που ειχαν το ιδιο προβλημα κατεφυγαν στην λυση που περιγραφω...Ειναι προσωπικο δικαιωμα του καθενος να επιλεξει να κανει οτι θελει με το ενυδρειο του κ γενικοτερα με οτι του ανηκει.


Το "γλαστρακι"-πλαστικο πλαισιο δεν γινεται να αφαιρεθει? Αν οχι το βγαζεις(το κοβεις λογικα) κ μετα το ντύνεις γυρο γυρο με ταπετσαρια-αυτοκολλητο* οπως κανουν στα diy ενυδρεια ή μπορει κ να ξαναμπαινει(σε δικα μου μικροτερα 90 κ 120 λιτρων μπαινοβγαινει) Αν το αφαιρεσεις τελειως παντως μετα θα χρειαστεις φελιζολ απο κατω ή καποια απο τα υλικα που προαναφερθηκαν.



*ΑΝ σου ακουγετε περιεργο κ δεν καταλαβες τι λεω θα σου ανεβασω φωτο απο το 450αρι.


Καλημερα σε ολους!
Παντα φιλικα-Παναγιωτης.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01681 seconds with 11 queries