Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 11-01-12, 22:10
bkan82 Ο χρήστης bkan82 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 11-01-2012
Περιοχή: Ξάνθη
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή

πόσο να ναι 20 βατ όχι νορμάλ δε νομίζω να ναι η λάμπα.άλλωστε 12ωρο ανάβει μόνο.
για το θερμοστάτη φοβάμαι γιατί το βλέπω αναμμένο σχεδόν συνέχεια και θαρρώ ότι αυτό φταίει γιατί καίει η αντίσταση πολύ.και να φανταστείς τον είχα αλλάξει μόλις μου ήρθε ο πρώτος λογαριασμός πέρυσι και έπαθα εγκεφαλικό.
να ήξερα τι έφταιγε τουλάχιστο.
αν το είχα στους 28 βαθμούς νομίχω θα έκαιγε 24 ώρες το 2
ωρο ο θερμοστάτης και όχι 16-18 που στάνταρ θα καίει τώρα.
-------------------------



Έχω μέσα 2 γλύφτες - 7 μικρά zebra κόκκινα - 4 μικρά kiss- 1 παγκάσιους καρχαριάκι ( αυτό παραμεγάλωσε αλλά δε μου φαγε τίποτα ) 2 γατόψαρα - 1 εκκρεμές/ αυτά.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από exelix Εμφάνιση μηνυμάτων
Βασικά σαν πολλά να δίνεις, κάτι δεν πάει καλά (αν ευθύνεται το ενυδρείο). Μπορείς να γράψεις τις καταναλώσεις από όλες τις συσκευές σου (και τις λάμπες);

Το να βάλεις χρονοδιακόπτη στο θερμοστάτη είναι λάθος, εσύ θες να έχεις σταθερή θερμοκρασία και να μην παίζει. Ο θερμοστάτης όταν φτάνει στη ρυθμισμένη θερμοκρασία σβήνει. Την αεραντλία θα μπορούσες να την κλείσεις γενικά, αλλά για πες και τι έχεις μέσα στο ενυδρείο γιατί μου φαίνονται και περίεργοι οι 23 βαθμοί!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη bkan82 : 11-01-12 στις 22:10 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,17021 seconds with 11 queries