Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #94  
Παλιά 11-01-12, 13:56
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

δεκτο! αλλα η microbelift στη σελιδα της για το ballancer δε λεει ακριβως αυτο,μαλιστα στη σελιδα του ballancer δεν αναφερει καν τα αλλα προιοντα,η εστω οτι συστηνεται η χρηση του "ταδε" προιοντος γαι αυτη τη δουλεια κλπ....παραθετω:

"New Tanks


For the next 3 weeks add 1 tsp. of MICROBE-LIFT/ Bacterial Aquarium Balancer for every 20 gal. (76 L.) of aquarium water. Then follow the directions for established aquariums below.

Established Aquariums


Add 1 tsp. (5 mL.) of MICROBE-LIFT/Bacterial Aquarium Balancer per 10 gal. (38 L.,) of water every month and after any water changes. You should also add the MICROBE-LIFT/ Bacterial Aquarium Balancer after cleaning filters, changing filters or 48 hours after adding medications.

Note: Saltwater slows down bacteria action. For faster results add 25%-50% more product."

αυτα τωρα οταν τα διαβασει ενας αρχαριος,(αν τα διαβασει και δεν ακουσει τυφλα το πετσοπ οπως εκανα εγω και πολλοι αλλοι μεχρι που μπηκα εδω μεσα) εσεις τι πιστευετε οτι θα καταλαβει?

οσον αφορα το συγκεκριμενο,οριστε και τα (λιγα)στοιχεια που δινει για τη συνθεση του στη ιδια σελιδα(pdf κατω κατω)


"SECTION II: DESCRIPTION
A biological enzymatic compound in liquid form. Chemical characterization of active component: An aqueous solution containing naturally occurring microorganisms, surfactants, and/or colorants.
Synonyms: Not applicable. "

για να μην παρεξηγηθω απο κανενα,δε διαφωνω με κανενα,απλα λεω τι μου ετυχε και τι ειδα εγω.αυτα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01625 seconds with 11 queries