Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #73  
Παλιά 06-01-12, 16:15
Το avatar του χρήστη Ektorakos
Ektorakos Ο χρήστης Ektorakos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-06-2011
Περιοχή: Γλυκα Νερα
Μηνύματα: 452
Προεπιλογή

αυριο θα βγαλω.

λοιπον θα ηθελα να πω κατι. πηγα σε ενα μαγαζι για να παρω υγρα τεστ και ο πωλητης / επιστημονας, δεν με αφηνε να παρω μετρηση PH . τι το θες μου ελεγε δεν χρειαζεται. στην Αγ. Παρασκευη εχει 8.1 δεν χρειαζεται να μετρησεις κτλ κτλ κτλ. Του λεω εγω θελω να ξερω τι βγαζει η βρυση μου. μα λεει ειμαι πωλητης και σου λεω να μην το παρεις. μετα με ρωτησε πως θα το στρωσω και οταν του ειπα με αμμωνια γελαγε, μου ελεγε δεν ειμαστε στον 18ο αιωνα κτλ αρχισε να μου προτεινει αμπουλες με βακτηρια και τροφη για τα βακτηρια.
του ειπα ειμαι σιγουρος οτι ξερεις τη δουλεια σου αλλα και εγω εχω αποφασισει να στρωσω το ενυδρειο με το συγκεκριμενο τροπο. αν αποτυχω θα το παλεψω με αλλο τροπο. σημασια εχει να μη χαθουν ζωες. μου λεει μα θα χαθουν. μα γιατι του λεω? αφου θα βαλεις αμμωνια . μα για αυτο παιρνω τα τεστ για να βεβαιωθω οτι το φιλτρο μου φιλτραρει την αμμωνια και τα νιτρωδη και τα εκμηδενιζει μεσα σε 24 ωρες. μονο τοτε θα μπει ψαρι.

για να μην τα πολυλογω, καταφερα με μαχη να παρω το PH test και φτανωντας σπιτι συνειδητοποιω οτι εχω παρει το λαθος. αυτο που μετρα χαμηλο πεχα.

εκανα λαθος ενω ηξερα οτι πρεπει να παρω το αλλο τεστ. απλα ξεχασα να το σκεφτω.

απλα με εκνευρισε τοσο πολυ που ο φιλος πωλητης αντι να μου λεει ενα σωρρο πραγματα για τον τροπο που θα στρωσω το ενυδρειο και να μην παρω το Ph test επειδη δεν το χρειαζομαι, ΔΕΝ μου ειπε οτι το συγκεκριμενο τεστ δεν θα μετρησει το πεχα της βρυσης μου και οτι αν θελω τοσο πολυ να το μετρησω θα πρεπει να παρω το αλλο που ηταν ακριβως διπλα.

τσατιστηκα λιγο μπορω να πω.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01469 seconds with 11 queries