Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 27-12-11, 12:49
Το avatar του χρήστη stap
stap Ο χρήστης stap δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: thessaloniki
Μηνύματα: 129
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikman Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο βράχος έρχεται από το εξωτερικό στεγνός. Μόνο τη θερμοκρασία προσέχουν να μη πέσει και μονώνουν με διάφορους τρόπους. Το ίδιο μπορεί να κάνει και κάθε χομπίστας που θέλει να μεταφέρει ζωντανό βράχο, σκεπάζει με εφημερίδες και τον βάζει σε κούτες για παράδειγμα.
Τώρα εσύ να υποθέσω ότι το σπίτι που ήταν το ενυδρείο είναι κοντά με το δικό σου και το μετέφερες όπως ήταν αφού αφαίρεσες ποσότητα νερού;
Πες μου κάτι άλλο αν θες, επιμένεις ότι τα 0,25 που έγραψες είναι νιτρικά κι όχι αμμωνία; ή μήπως δεν ήταν 0,25 κι ήταν 25;
Για να σου δώσει κάποιος μία απάντηση που θα σε βοηθήσει θα πρέπει κι εσύ να είσαι ακριβής δε νομίζεις.
ενυδρειο αλλαξε 1 οροφο ( στην ιδια οικοδομη) . ας τα παρουμε ομως απο την αρχη . εγω ειχα ενα 50λιτρο fish only ενυδρειο με ζωντανο βραχω και αραγωνιτη . και το 180αρι που ειχε αραγωνιτη και βραχο. εβγαλα το νερο και τους βραχους και τα ψαρια σε διαφορετικους κοτβαδες και αυτο κρατησε κανενα 3ωρο . εστησα το 180αρι εβαλα νερο και απο 2 ενυδρεια ( καθολου καινουριο οπως με συμβουλεψανε οι φιλοι μας στο φορουμ ) και επλενα το φιλτρο με νερο του ενυδρειου . βεβαια καποια στιγμη πηρα και αλλη ζωντανη αμμο και περιξα απο πανω ωστε να εχει αρκετο παχος και να κανει απονιτροποιηση οπως ειχαα διαβασει σε ενα αρθρο . δεν ξερω εαν εκει εκανα ζημια ( τοτε μου φανηκε σωστο) αυτα...τωρα για να μη μιλαμε με φαντασματα θα ξανακανω σημερα τα τεστ και θα τα περασω το βραδυ στο foroum και βλεπουμε αν πιγε κατι στραβα και σε τι κατασταση ειναι το ενυδρειο μου .
ευχαριστω παρολα αυτα
__________________
Οκτάνα θα πει αληθινή ελευθερία και όχι εκείνη η φοβερά ειρωνεία, να λέγεται ελευθερία ό,τι χωρεί ή ό,τι εναπομένει στα ελάχιστα περιθώρια που αφήνουν στους ανθρώπους οι απάνθρωποι νόμοι των περιδεών και των τυφλών ή ηλιθίων.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01478 seconds with 11 queries