Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #93  
Παλιά 26-12-11, 04:26
Το avatar του χρήστη evina
evina Ο χρήστης evina δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-11-2011
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 378
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos_auk Εμφάνιση μηνυμάτων
οσον αφορα το μαγαζι συμφωνω σε πολλα απο αυτα που λες αλλα δεν παυει να ειναι ενα πολυ καλο και εξειδικευμενο μαγαζι με καλες προσφορες που δεν βρισκεις αλλου και με ελατωματα οπως ελλειψη σεβασμου και ευγενειας προς τους πελατες (ισως το΄χουν παρει πανω τους), ελλειψη γνωσεων, κοροϊδια μερικες φορες (οπως π.χ. με την προσφορα που εχουν τωρα η οποια εληγε τελη νοεμβρη, τελικα συνεχιζει ακομα και οταν τους ρωτας λενε δινουμε παραταση μερα με τη μερα και βιαστειται ψωνιστε τωρα μην χασετε...μπουρδες!απο'δω και περα μ'αυτη την προσφορα θα δουλευουν. και για το 50% ετσι ελεγαν ολα τα χρονια που τι ειχαν, οποτε πηγαινες ελεγαν βιασου τωρα που εχω προσφορα). Το θεμα ειναι οτι δεν εχω βρει αλλο μαγαζι που να πλησιαζει σε μεγεθος, ποικιλια προϊοντων και συμφερουσες προσφορες...
η δωροεπιταγη που παιρνεις πισω βεβαια δεν αξιζει οσο λεει...τα εχουν ολα πανακριβα εκτος απο ενυδρειο+βαση οποτε σ'τα παιρνουν απο'κει!Για ενυδρειο+βαση παντως αξιζει. Εγω εχω καταληξει στο ριο 300 και δεν το εχω βρει πουθενα αλλου στην τιμη του συγκεκριμενου μαγαζιου και να σου μενει εστω και κατι τι να ψιλοψωνισεις κανα ψαρι κλπ.
-------------------------
μεγεια το ενυδρειο δεν ειπα και στην κοπελα...να το χαιρεσαι!
-------------------------
κατσε φιλε φωτη...
οταν ειχα ψαξει εγω δεν ηταν τοσο μεγαλη η διαφορα στην τιμη...αμα ειναι ετσι το παιρνω κι εγω!!
εγω ειχα συγκρινει το 300αρι της anubias με το ριο 300 και η διαφορα ηταν κανα 100αρικο το πολυ...εκτος αν μου'πανε βλακειες εκει που ρωτησα...
κατ αρχην χρονια πολλα με υγεια!!!
για το συγκεκριμενο μαγαζι (για την ωρα τουλαχιστον) καλα λογια εχω να πω συγκρινοντας το με αλλα..η προσφορα με την δωροεπιταγη ισως να ειναι τρικ μεν αλλα απο την αλλη με μια αναζητηση που εκανα σχεδον συνεχεια παιζει και η πρσφορα στα ανουμπιας..απ το ενα καταστημα με την επιταγη κερδιζεις στην ουσια την βαση ή διαφορετικα καποιον εξοπλισμο ενω απ το αλλο παιρνεις την βαση μεν αλλα ή θα πρεπει να εχεις ηδη εξοπλισμο ή να επιβαρυνθεις με το κοστος αγορας του..το ενυδρειο το βρηκα γενικοτερα και με χαμηλοτερη τιμη αλλα σε καμια περιπτωση και απο κανενα αλλο καταστημα δεν μου εβγαινε το ριο 125 ΜΑΖΙ με τη βαση κατω απο 310 ευρω..σχεδον 50 ευρω δηλαδη πιο ακριβα..απ την αλλη το ανουμπιας με ενα τελειως οριακο φιλτρο στην καλυτερη 330ευρω (χωρις θερμοστατη .ενω στην juwel τον δινει)..επισης προβληματιστικα λιγακι οπως ειχα γραψει και νωριτερα για τις αρχικες τιμες στα ανουμπιας οπως και επισης για τις απαντησεις που πηρα (απ τα καταστηματα) σε οτι φορα τον κατασκευαστη (οχι οτι αυτο επαιξε καθοριστικο ρολο βεβαια)..Θεωρω πως οταν επιλεγεις ουσιαστικα μια απομιμηση,λεω απομιμηση γιατι στα ιδια τα ενυδρεια της ανουμπιας γραφουν πανω πχ ριο 125,ριο300 κτλ),την επιλεγεις συγκρινοντας κοστος-ποιοτητα και κατα μια εννοια εγγυηση.οταν η απομιμηση σου ερχεται πιο ακριβα απο το αυθεντικο δε νομιζω να τειθεται θεμα προβληματισμου..επισης κατι τελευταιο..πιστευω πως τελικα δεν θα με βολευαν και τα 65εκατοστα υψος των ανουμπιας..οπως και να χει ειτε κινεζικα τα αποκαλεσουμε ειτε απομιμησεις οφειλω να ομολογησω πως εκ πρωτης οψεως τουλαχιστον μου φανηκαν αρκετα καλα.Και γι αυτο το λογο εξαλλου ανοιξα και θεμα στο φορουμ γιατι πραγματικα ειχα κολλησει ασχημα!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01803 seconds with 11 queries