Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 10-12-11, 12:40
ARHSREEFAS Ο χρήστης ARHSREEFAS δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-09-2011
Περιοχή: ATTIKH
Μηνύματα: 17
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Samian Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχει δοκιμάσει κανείς το συγκεκριμένο σκίμμερ με κάποια άλλη αντλία εκτός από τις ασθενικές Rio που δίνονται μαζί, πχ EHIEM ή κάποια άλλη.
Μήπως θα υπάρχουν καλύτερα αποτελέσματα ;;;
Μήπως και η προσθήκη κάποιας αεραντλίας θα βελτίωνε την απόδοση....λέμε τώρα !!!!!
ΕΓΩ ΕΓΩ!
και εχω βαλει σκετο πορολιθο και εχω κανει και συνδιασμο πορολιθο με αντλια ολα μαυρα χαλια!το βασικοτερο ειναι οτι πολυ δυσκολα ριθμιζεις την σταθμη αυτου του σκιμμερ!(ενα αυτο)
οι συνδιασμοι που εχω κανει ειναι οι εξης""
α)με την υπαρχουσα ανλτια να προσθεω πορολιθο και να αρχιζω να ρυθμιζω την ενταση και της αεραντλιας (τζιφος) και επειτα και της αντλιας του σκιμμερ(πολυ τζιφος)
β)να βαλω ακομα πιο αδυναμη αντλια χαλια μαυρα
γ)να βαλω πιο αδυναμη αντλια και πορολιθο μια απο τα ιδια μεταβιας συγκεντρωνα βρωμια
δ)να βαλω eheim compact 5000(μου γεμιζε το ποτηρι με νερο για πλακα και οσο και αν εριχνα την σταθμη δεν μπορουσα να το κανω να παιξει η θα μου εβγαζε νερο η θα εριχνα την σταθμη και δεν θα μπορουσα να συγκεντρωσω πραμα
ε)eheim 5000 στο φουλ εντασης και πορολιθο με χαμηλωμενη τη σταθμη του σκιμμερ και τσιτα η ενταση της αεραντλιας(παλι δεν μπορουσα να το ρυθμισω
δυστηχως και εγω πεταξα 330+μεταφορικα αντι να παρω ενα αλλο μιας αλλης εταιριας γιατι το ειδα οτι προοριζονταν για 1500 λίτρα αλλα μεταξυ μας τελικα πως ειναι δυνατον να κανει για 1500 λιτρα αυτο το μικρακι σκιμμερ οταν τα αντιστοιχα αλλων εταιριων (h&s,aquamedic) ειναι καζανια θηρια και σε ογκο
εγω προσωπικα νομιζω οτι το προβλημα δεν εγκειται μονο στην αντλια αλλα σε ολον τον σχεδιασμο του σωματος του σκιμμερ!
παντα φιλικα

Y.G ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΠΟΡΟΛΙΘΟ ΕΝΝΕΟΙΕΙΤΑΙ Η ΜΕΓΑΛΗ ΞΥΛΟΠΕΤΡΑ ΑΠΟ AQUAMEDIC
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01926 seconds with 10 queries