Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 23-11-11, 20:34
dvarnav Ο χρήστης dvarnav δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 23-11-2011
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 5
Προεπιλογή Eheim 2073

Δεν θα ήθελα να σας απογοητευσω αλλα μια και σήμερα η πόρτα της διαρροής και μαλιστα για δευτερη φορά στο ίδιας τεχνολογίας 2073 φίλτρο. Συγκεκριμένα απο οτι κατάλαβα την πρώτη φορά ανακαλύψαμε την διαροοή όταν γυρίσαμε απο ενα ταξιδακι σαββατοκύριακού και ψαχνομασταν αρχικά. Αφου έκανα τις αλλαγες στις φλάτζες και εβαλα και το γνωστο σπρευ της εταιρείας εδειξε οτι δεν έχανε για 1 μερα αλλα αμέσως μετά ξαναξεκίνησε και ετσι ενεργοποίησα το εσωτερικό φίλτρο (πολύ κακή ιδέα διοτι άλλαξαν πολλα πράγματα σοτ ενυδρείο). Επειδη ήταν αγορασμένο απο γερμανία επικοινώνησα με τον Herald και μου είπε οτι εαν δεν βγάλω άκρη με την εδω αντιπροσωπεία να τους ειδοποιήσω να προχωρήσουν σε αντικατασταση. Ευτυχως η τοτε αντιπροσωπία Magniko ανταποκρήθηκε άμεσα και αντικαταστήσαμε την κεφαλή και ολα καλά. Χωρίς κανένα προβλημα εως χθες πέρασα ενα χρόνο χρήσης του φίλτρου με την νέα κεφαλή... εως που σήμερα που ξανάρχησαν τα όργανα αρχισε η διαροή πίσω απο το καλώδιο. Του άλλαξα ξανα φλάτζες τα ψέκασα με το σπρεύ και περιμένω για διαρροή. Έχω στα χέρια μου την εγγύηση που μου είχε σφραγίσει η ιδιοκτήτρια της εταιρίας Magniko *και απο οτι μου είχε πει με καλύπτει για την κεφαλή για 3 χρόνια. Το πρόβλημα όμως είναι άλλο και είναι το ζήτημα της αξιοπηστίας αυτων των φίλτρων και αυτό διοτι εαν η κεφαλή των φιλτρων παρουσιαζει τόσο συχνά προβλημα μηπως πρέπει να γύρίσουμε σε κάποια άλλη εταιρία.

Όταν το είδαμε το φιλτρο στην Magniko το μετρήσαμε με μανόμετρο για να δούμε τι πίεση έβγαζε και πραγματικά οταν είδε ο τεχνικός οτι η πίεση ήταν πολύ χαμηλη καταλάβαμε οτι έχει διαροοή .

Τωρα μήπως ξέρουμε ποιός αντιπροσωπέυει την EHEIM στην Ελλάδα ???
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01473 seconds with 10 queries