Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 03-11-04, 00:58
soulmate Ο χρήστης soulmate δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-05-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 55
Προεπιλογή

Σαφώς και συμπαθώ τα όσκαρ, είναι εκπληκτικά ψάρια, από την ως τώρα εμπειρία μου.

Από την άλλη, δεν είναι τόσο ότι θέλω σώνει και καλά να βάλω κάτι άλλο μαζί του για να γεμίσει περισσότερο το ενυδρείο, έτσι κι αλλιώς είχα αποφασίσει από την αρχή να το κάνω εντελώς μίνιμαλ λόγω του ενοίκου που θα φιλοξενούσε, όσο για να μην αισθάνεται μοναξιά..Σκέφτηκα ότι θα ήταν καλό να έχει παρέα και φυσικά από κάποιον του είδους του, δεν τόλμησα να σκεφτώ κάτι άλλο..

Αλλά τελικά αποδεικνύεται πως περνάει καλά και μόνος του και δε σηκώνει μύγα στο σπαθί του..Ότι κινείται...απλά θέλει να το φάει..

Εχω δει 4-5 όσκαρ να συμβιώνουν σε ενυδρείο τεράστιο, κι εγώ δεν ξέρω πόσα λίτρα, άρα γίνεται, και μάλιστα κάπου είχα διαβάσει ότι καλό είναι για το ψάρι να ζει σε μικρά κοπάδια, μα προφανώς μαλλον πρέπει να είναι στο ίδιο περίπου μέγεθος, ή να έχουν μεγαλώσει από μικρά μαζί..Αλήθεια..πόσα χρόνια ζούνε τα όσκαρ;

Όπως και να έχει, προς γνώσιν και συμμόρφωσιν, μαθαίνουμε από τα λάθη μας..για να μην τα ξανακάνουμε.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02267 seconds with 10 queries