Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 10-11-11, 10:17
Το avatar του χρήστη stratri1
stratri1 Ο χρήστης stratri1 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-06-2011
Περιοχή: Τρίπολη
Μηνύματα: 294
Προεπιλογή

Καλημέρα Σπύρο
Έχω χαλαζιακή άμμο μπεζ, η οποία πλέον έχει πάρει καφέ - σκατί χρώμα, σε ένα βάθος περίπου ενός εκατοστού. Δεν ξέρω αν αυτό λεει κάτι. Όταν την έστρωσα, επειδή είχα διαβασει κάπου για τις αναερόβιες περιοχές, προσπάθησα να πιέσω την άμμο όσο μπορούσα, πριν ρίξω το νερό.
Φυσαλίδες δεν έχω δει και παρατηρώ το ενυδρείο μου περίπου μισή - μια ώρα κάθε μέρα, από κοντά.
Για αρώστια που κουβάλησαν τα νέα κόρυ το έχω σκεφτεί κι εγώ. Στο μαγαζί που τα πήρα υπήρχαν κάποια κινητικά και κάποια που κάθονταν. Ζήτησα να μου δώσει 4 από τα ζωηρά, αλλά η τύπισα τα ανακάτεψε και σηκώθηκαν όλα.

Ο βυθός πόσο καιρό θέλει να ωριμάσει και τι εννοείς με αυτό;;;
-------------------------
Τώρα διάβαζα σχετικά με γαριδάδικα και είδα ότι η εισαγωγή φυτών που έχουν μεγαλώσει εκτός νερού και έχουν ψεκαστεί με κάποια χημικά, μπορεί να επηρεάσει τους πληθυσμούς των γαρίδων.
Έχω βάλει κάποια φυτάκια (java fern, moss, anubia nana) αγορασμένα από το aquaticmagic από το Ebay. Τους έκανα ένα πλύσιμο πριν τα βάλω στο ενυδρείο, αλλά μήπως κουβάλησα κάτι που σκοτώνει τα κόρυ;;;

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stratri1 : 10-11-11 στις 10:17 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01440 seconds with 11 queries