Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 08-11-11, 15:33
Το avatar του χρήστη stap
stap Ο χρήστης stap δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: thessaloniki
Μηνύματα: 129
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jimmis1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
χρειαζεται το skimer για να σου κρατηθουν τα νιτρικα στο 0 , οσο δεν εχεις ετσι θα αναβοκατεβενουν, και βεβαια καλο σκιμερ !! Αυτη την δουλεια κανει το σκιμερ ΔΕΝ αφηνει τα νιτρικα να ανεβουν , οταν μηδενισουν το σκιμερ θα τα κραταει για παντα στο μηδεν.
Εγω ας πουμε εχω το ενυδρειο 15 μηνες , εδω και καπου 8 μηνες τα νιτρικα μου ειναι παντα 0 , και ταιζω και 2 φορες και μπολικο φαγητο !!
Τα θαλασσινα αν τα κανει ολα σωστα και τους δωσεις σωστες παραμετρους , PH - ΝΟ3 - αλατ .κ.α. δεν αρωστενουν ειτε εχεις 1026 ειτε 1023 δεν παιζει ρολο αυτο.
Τωρα απο 1026 για να την πας 1023 να βαλεις κιαλλο αλατι οπως ειπες δεν θα μηνει τιποτε ορθιο μεσα στο ενυδρειο , χιχι (νερο απο το ενυδρειο θα βγαλεις και θα βαλεις σχετο ΧΩΡΗΣ αλατι )
50 λιτρα δεν μπορεις και πολλα πολλα , 2 με 3 μετα βιας 4 μικροψαρα , μια γαριδα και κανα σαλιγκαρακι.
2 κλοουνακια ας πουμε ,,, ενα τετοιο η τετοιο η τετοιο, ηρεμα ψαρακια και ομορφα , το damsel ειναι διαολι , καλο ειναι να βγει πρωτου βαλεις κατι αλλο γιατι αν βαλεις θα το τρελανει στο κυνήγι και ισως το χασεις .
μαλιστα καταλαβα ευχαριστω για την ενημερωση , το νταμσελ θα βγει , και θα δω για τα αλλα 3 που μου προτηνεις. πρωτα ομως θα βαλω σκιμμερ και μετα θα βαλω και αλλα ψαρακια . Να ρωτησω και κατι αλλο? θα αλλαξω τις λαμπες ( θα βαλω 30w λευκη και 30 μπλε) γιατι σκεφτομουν να βαλω κανενα σκουλικακι η κανενα πολυποδα η κατι τεος παντων με ανθηση επανω¨ τι λες ?
__________________
Οκτάνα θα πει αληθινή ελευθερία και όχι εκείνη η φοβερά ειρωνεία, να λέγεται ελευθερία ό,τι χωρεί ή ό,τι εναπομένει στα ελάχιστα περιθώρια που αφήνουν στους ανθρώπους οι απάνθρωποι νόμοι των περιδεών και των τυφλών ή ηλιθίων.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01434 seconds with 11 queries