Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 01-11-11, 13:29
Το avatar του χρήστη atsoum
atsoum Ο χρήστης atsoum δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 31-10-2011
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 29
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κριμα που εστειλες χρημα στο εξωτερικο.
Εχει Θεσνικη καλο eshop με τιμες καλυτερες και απο εξω.
Δεν ρωτησες.
http://www.petcumulus.gr/index.asp?p...d=84&show=grid
Καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου.
Το είδα το συγκεκριμένο site και όντως οι τιμές του είναι σχεδόν ίδιες με τα site του εξωτερικού. Ήμουν έτοιμος να παραγγείλω από αυτό το site.

Ο λόγος που δεν το έκανα είναι ο εξής:
Μεταφορά

Tο petcumulus.gr συνεργάζεται με την εταιρεία ταχυμεταφορών ACS και κατά συνέπεια έχει πετύχει προνομιακές τιμές στα μεταφορικά. Πιο συγκεκριμένα, για τα πακέτα που έχουν βάρος έως δύο κιλά η χρέωση ειναι 3 ευρώ και κάθε έξτρα κιλό η χρέωση είναι 1,20 ευρώ ανά κιλό.

Πως γίνεται άραγε να μπορείς να φέρεις από την Γερμανία που είναι 2.000 χιλμ.(και παραπάνω μακριά) παραγγελία 30 κιλών με 20 ευρώ;;
Δηλαδή αν υποθέσουμε πως θέλω μια παραγγελία 30 κιλών στην ίδια την χώρα μου θα πρέπει να πληρώσω 35.4 ευρώ;;

Εγώ δεν πήρα 30 κιλά πράγματα. Αλλά ειλικρινά εκνευρίστηκα από αυτό που διάβασα. Επίσης για μεταφορές μέσα στην Θεσσαλονίκη θα έπρεπε να είναι χαμηλότερη η τιμή μεταφοράς, μιας και το κόστος λογικά δεν είναι το ίδιο.

Ας μου έδινε και ένα επιπλέον κίνητρο του στυλ από τόσα λεφτά και πάνω δωρεάν μεταφορικά.
Θα μου πει κάποιος τώρα πως κάνεις έτσι για 20 ή 30 ευρώ; Λυπάμαι αλλά στην κατάσταση που είμαστε μετράνε τα πάντα. Δεν είναι θέμα τσιγγουνιάς, είναι θέμα φιλοσοφίας Ελληνικών επιχειρήσεων.

Γνωρίζω ότι θα μπορούσα να πάω από εκεί να τα παραλάβω δωρεάν, αλλά το κατάστημα είναι στην Λητή!
Επειδή το επάγγελμα μου έχει να κάνει με την πληροφορική και φτιάχνω και ιστοσελίδες μεταξύ άλλων, ας φροντίσει το συγκεκριμένο κατάστημα να χρησιμοποιήσει τεχνικές SEO(Search Engine Optimization) ώστε να το βρίσκουν ποιο εύκολα οι αρχάριοι. Είναι κρίμα να έχει ανταγωνιστικές τιμές, αλλά να μπορείς να το βρεις μόνο μέσα από φόρουμ.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01789 seconds with 10 queries