Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #82  
Παλιά 21-10-11, 23:05
Το avatar του χρήστη liapakos
liapakos Ο χρήστης liapakos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-09-2011
Περιοχή: Berlin
Μηνύματα: 130
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από hatzi Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπηκα σε αυτην την διαδικασια και θα σας εξηγησω το γιατι... Πηρα ενα χαρεμι γκαπυ αμεσως μετα το μπολιασμα... Ολα ηταν μια χαρα ζωηρα τα ψαρακια ολα καλα.. Και για να ειμαι σιγουρος εκανα και αλλαγες νερου ανα 3-4 μερες.. Δεν ειχα παρει μετρησεις... Το ενα απο τα 4 γκαπυ ομως ηταν ολο στην επιφανεια αμετοχο απο τα υπολοιπα.. Και γενικα πολυ ηρεμο.. Μετα απο 10-12 μερες το εβλεπα στο βυθο ωσπου χθες τελικα το εχασα.. Και λεω τελικα απο αμμωνια ειναι.. Αλλα δεν εχει αμμωνια γιατι ξανα εκανα τεστ και τελικα ειναι ανοιχτο πολυ πρασινο προς το κιτρινο.. Θα παρω παλι μετρηση γιατι χθες εκανα μια αλλαγη νερου παλι 50% σχεδον...

Υπαρχει περιπτωση να ειχε προβλημα το ψαρακι απο το πετ σοπ? Και τωρα να βαλω αμεσως αλλα γκαπυ γιατι εχω μεινει με 1 θυλ και 2 αρσ... Η να σιγουρευτω για ολες τις μετρησεις αυριο και να βαλω απο δευτερα...??
δες αν ειναι ληγμενο το τεστ(για σιγουρια). κα8ε ψαρι μπορει να εχει προβλημα πριν το αγορασεις.αν ηταν 8εμα αμμωνιας,δεν 8α ηταν 1 γκαπι,αλλα ολα.οποτε βαλε 1-2 σημερα αν 8ες,δεν νομιζω να υπαρχει φοβος. κρατα μας ενημερους για το πως "κυλουν" τα πραγματα.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από hatzi Εμφάνιση μηνυμάτων

Υπαρχει περιπτωση να ειχε προβλημα το ψαρακι απο το πετ σοπ? Και τωρα να βαλω αμεσως αλλα γκαπυ γιατι εχω μεινει με 1 θυλ και 2 αρσ... Η να σιγουρευτω για ολες τις μετρησεις αυριο και να βαλω απο δευτερα...??
το χαρεμι ειναι 1 αρσενικο και 2-3 8υλ. και οχι 1 8υλ και 2-3 αρσ. εκτος αν μπερδευτικες :P
__________________
Ζήσε την στιγμή, πριν γίνει ανάμνηση...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη liapakos : 21-10-11 στις 23:05 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01448 seconds with 11 queries