Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 14-10-11, 12:41
Το avatar του χρήστη jimmis1974
jimmis1974 Ο χρήστης jimmis1974 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-05-2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
Μηνύματα: 947
Send a message via Skype™ to jimmis1974
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostas82 Εμφάνιση μηνυμάτων
συμπληρωσε νερο στο σαμπ ,βαλε τερμα την αντλια,ανοιξε τερμα την βανα στην υπερχ. ,ειναι φυσιολογικο να κατεβαινει η σταθμη στο σαμπ αρκετα κατα την λειτουργια της αντλιας για αυτο πρεπει να συμπληρωσεις, ακομα κατα την λειτουργια της αντλιας η σταθμη στο ενυδρειο θα ανεβει λιγο και μετα θα μεινει σταθερη μην το φοβασε ,ετσι οπως μου τα περιγραφεις μου φαινεται οτι η υπερχ.μπορει να κατεβασει πολυ περισσοτερο νερο απο αυτο που ανεβαινει, το κατεβαζει γρηγορα ξενερωνει και εχει ενα διαρκες πανω κατω
το ειχα κανει αυτο και θα το ξανακανω , δεν διαφωνω οτι καπου θα σταματησει , αλλα ανεβενει το νερο σχεδον στο τερμα του ενυδρειου σχεδον μισο με εναν ποντο κατω απο το χειλος του !!!!!!!!!!!!!! Λογικα πρεπει να κατεβουν οι σχαρες της υπερχειλησης πιο χαμηλα μεσα στο ενυδρειο , δεν ειναι ρυθμιζομενες πανω - κατω αρα πρεπει μαλλον να τις τροχισω να κατεβουν λιγο .
Γιατι αν κανω αυτο που λες και συμπηρωσω νερο στο sump σε περιπτωση που κατι συμβει στην υπερχειληση και δεν κατεβασει την στρουμφισα ξεχυλεισε το ενυδρειο εφοσον ειναι σχεδον στο χειλος.
Τωρα εχει σταθεροποιηθει καπως αλλα δεν ειναι στο τερμα ουτε η υπερχ ουτε η επιστροφη αρα χανω κυκλοφορια γιαυτο ισως δεν μου δουλευει το σκιμερ , σκιμαρει σχεδον στασιμο νερο !!!
__________________
άραγε τα ψάρια πίνουν νερό ???
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01561 seconds with 11 queries