Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 22-09-11, 00:57
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή

Κι ελεγα ποτε θα ανοιξει κι αυτο το θεμα.. ειναι εμφανες πλεον σε μενα οτι το παρειστικο κλιμα στα forum εχει παραδωσει σχεδον πνευμα εδω και αρκετο καιρο.
Παρολα αυτα και σε πεισμα των καιρων, εγω ειμαι απο αυτους που επιμενω να χαριζω απο τροφες και κλαδεματα,ψαρια και γαριδες, μεχρι εξοπλισμο και ενυδρεια. Επι 3 χρονια δεν εχω πεταξει ποτε ,ουτε ενα κλαδεμα...ουτε κερατοφυλλο ! Απλα τα δινω εκει που θελω εγω και εκει που κρινω οτι υπαρχει περισσοτερη αναγκη και δεν φαινεται παραεξω.

Για τα υπολοιπα που αναφερθηκαν περι αγνωμοσυνης. επιτηδειων κλπ ..... «Θοῦ, Κύριε, φυλακὴν τῷ στόματί μου καὶ θύραν περιοχῆς περὶ τὰ χείλη μου». Σε απλα Εληνικα ..."ας μην το ανοιξω το ρημαδι".

Τωρα που αλλαζω aquascape και θελω καποια δυσκολα και σπανια φυτα που ειχα μοιρασει καποτε, θα πρεπει να παω να τα αγορασω-αν τα βρω. Οχι γιατι κανεις δεν θα μου δωσει, αλλα γιατι χαθηκαν. Η H.aromatica, R.macrandra, P.palustris εφευγαν σε σακουλες και με τα κιλα αλλα κατα πλειοψηφια δεν επιβιωσαν σε κανεναν σχεδον.
Γιατι;...γιατι ηταν τζαμπα και αφου ηταν τζαμπα γιατι να μην παρει ο καθε ασχετοπουλος να βαλει στο ενυδρειο του εκεινο το σπανιο κοκκινακι ,που ουτε ανουμπιες δεν ηταν ικανο να συντηρησει ;
Οποτε κι εγω δεν θα κατηγορησω πια κανεναν που θα πουλησει κατι (ψαρι ή φυτο) που θεωρει οτι εχει αξια ή σπανιοτητα. Ισως να καταφερω να το κανω κι εγω καποτε και να ....πεθανει το τζαμπα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01460 seconds with 11 queries