Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #120  
Παλιά 20-09-11, 17:09
Το avatar του χρήστη apostolis veroia
apostolis veroia Ο χρήστης apostolis veroia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-10-2009
Περιοχή: veroia
Μηνύματα: 404
Προεπιλογή

vezirako και γω εχω βαλει ενα κιτρινο νουφαρο μεσα στο καλοκαιρι αλλα τιποτα αυτο θα μου δοσει φυλλα και ανθος του χρονου. και αυτο γιατι το εχω βαλει σε μεγαλη γλαστρα. πρεπει πρωτα να αναπτυχθει η ριζα και μετα ολο το αλο φυτο.
τα νουφαρα κανουν το εξεις: πρωτα κανουν γερο ριζομα και μετα βγαζουν φυλλα και λουλουδια.
αλλα πιστευω ολα θα σου κανουν φυλλα και θα δοσουν ανθος φτανι να εχουν ευρυχωρη γλαστρα και χωμα.
το να σου σαπισει μια ριζα ενως waterlily παιζει και αυτο αλλα δε πιστευω να εχει γινει κατι τετοιο.
αν θελεις πριν ερθει ο χυμωνας και τα νουφαρα πεσουν σε ναρκη καντα μεταφυτεψη σε ποιο μεγαλυτερες γλαστρες και δες πως παει και το ριζομα τους ωστε την ανοιξη να ειναι ετοιμα απο την αρχη της γονιμης χρονιας τους να σου δοσουν στο μαχιμουμ φυλλα και λουλουδια! βλεπω οτι τα εχεις μεσα σε αυτα τα τετραγονα γλαστρακια με το καιρο αυτο θα αδιασει απο χωμα και η ριζα θα ειναι πολυ στενα εκει μεσα. δοσε στο φυτο ανεση και θα σε ανταποδοσει την αγαπη του!! οπως ειδα και φαγομενα φυλλα! αυτο παει να πει οτι τα koi σου κανουν αυτη τη ζαβολια.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01390 seconds with 11 queries