Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 12-09-11, 15:49   #1
Καλησπέρα σε όλους! Έχω κάποιες ερωτησούλες...
Ioanna.bar
Member
Εγγραφή: 12-09-2011
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 118

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
Ioanna.bar Ο χρήστης Ioanna.bar δεν είναι συνδεδεμένος 12-09-11, 15:49
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

Είμαι η Ιωάννα και μένω Θεσσαλονίκη και αποφάσισα να πάρω ένα ενυδρειάκι για να βάλω μέσα ένα μονομάχο (μόνο έναν εντάξει!). Στην αρχή ξεκίνησα ψάχνωντας γυάλια αλλά με έκοψε να διαβάσω λίγα πράγματα για ψάρια οπότε γρήγορα συνειδητοποίησα ότι δεν είναι και η καλύτερη επιλογή... Επειδή ο χώρος μου είναι σχετικά περιορισμένος, βρήκα ενα τετράγωνο ενυδρειάκι που μου άρεσε 30 λίτρων σετάκι με φίλτρο, θερμοστάτη κτλ. Τώρα θέλω να ρωτήσω:
-Είναι αρκετά τα λίτρα για ένα μονομάχο ή πρέπει να πάω σε κάτι πιο μεγάλο; (Υπενθυμίζω ότι ο χώρος μου είναι περιορισμένος οπότε αν χρειάζεται κάτι πιο μεγάλο πιθανών να εγκαταλείψω την ιδέα..)
-Σκέφτομαι να βάλω μέσα χαλικάκι ή ψιλή άμμο με ένα διακοσμητικό και ένα ζωντανό φυτό. Θέλει κάτι σε κρυψώνα?
Και έχω διαβάσει κάποια πράγματα για στρώσιμο ενυδρείου κτλ. αν και η τύπισα από το pet shop μου είπε ότι θα μου δώσει κάτι βακτήρια και θα το λειτουργήσω κάποιες μέρες πριν μπει το ψαράκι και θα είναι μια χαρά. Δεν την πολυεμπιστεύομαι γιατί διάβασα για στρώσιμο δύο ή και τριών μηνών...
Έχετε να μου προτείνετε κάτι διαφορετικό?
Κάθε ιδέα καλοδεχούμενη!
Εμφανίσεις: 6141
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01413 seconds with 11 queries