Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #95  
Παλιά 06-09-11, 00:59
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Kατι απλα που θα ηθελα να επισημανω. Λες οτι εδω δεν τα πας καλα με το 20λιτρο θα τα πας με μεγαλυτερο ενυδρειο?

Στο μικρο ενυδρειο η συνθηκες μπορει να αλλαξουν πιο ευκολα και τα λιτρα ειναι λιγα και ετσι ενα λαθος μπορει να εχει μεγαλο αντικτυπο σε ενα ενυδρειο 20 λιτρων απο οτι σε ενα 100-200 λιτρων.

Και τελος, την τροφη να μην την ριχνεις χυμα μεσα στο ενυδρειο, αλλα σε αποχη που να στηριζεται πανω στο ενυδρειο και το διχτακι της να βρισκεται μεσα στο νερο, ωστε παλι να ειναι η τροφη στο νερο, να σαπιζει και να παραγεται αμμωνια αλλα οχι να μενει στο βυθο να σαπιζει, που υστερα μπορει να σου κανει καποια μολυνση.

Ακομα την τροφη την ριχνεις καθημερινα στην αποχη αλλα μετα απο 5-6 μερες, ξεπλενεις την αποχη και ριχνεις νεα τροφη και παλι καθε μερα. Αυτο το κανεις για να μην εχεις παλι κανενα θεμα απο τροφη που μπορει να σαπισει κλπ. Εγω ετσι εστρωσα το δικο μου τουλαχιστον.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
πλακα μας κανεις

στρατηγε, κιεσυ νυχτοπουλι εισαι ε;
Ναι, νυχτοπουλι και εγω....τωρα ειδα το μηνυμα σου...
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
.αλλα εσυ ρωτησες,σου ειπανε και αποφασισες να κανεις τα δικα σου.οπως ειπε ο delta παραπανω εισαι σε ενα φορουμ ζωοφιλων και μας λες καταμουτρα οτι δε σε ενδιαφερουν οι συνεπειες των πραξεων σου στα ζωντανα που θες να κρατησεις.μην περιμενεις τον κοσμο εδω μεσα να το εκτιμησει...
+100000000000000

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stratigos24 : 06-09-11 στις 00:59 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01747 seconds with 10 queries