Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 05-09-11, 20:41
Το avatar του χρήστη panos70
panos70 Ο χρήστης panos70 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-05-2010
Περιοχή: πολυκαστρο
Μηνύματα: 288
Cool

Γιωργο οχι υαλοβαμβακας βαμβακι για φιλτρο ηθελα να πω αφου το πειρα απο πετ για υλικο φιλτρου. Τοτε θα βαλω ανθρακα με την πρωτη ευκερια ,στον πατο του ενυδρειου εχω ασπρα πλαστικα πλακακια που ενωνονται μεταξη τους καλυπτοντας ολο τον πατο,εχω βαλει μια αντλια 1200 λιτρα την ωρα 5 ποντους ποιο πανω απο τα πλακακια μεσα στο νερο παντα, που περνει νερο απο τη βαση και τη ριχνει προς την επιφανεια,ακριβος επανω απο τα πλακακια εχω βαλει απλες πετριτσες ενυδρειου μεγεθος απο στραγαλι εως αμυγδαλο,πιστευω πως κανει καλη δουλεια δημιουγωντας βακτηριδια που τρωνε τα κακα τους και τα αδρανοποιουν μιας και δεν μπορει να τα ρουφηξη το εξ. φιλτρο γιατι πευτουν κατω κατευθειαν, μπορει να κανω και λαθος,ολα τα χρονια που ειχα ενυδρειο ετσι το δουλευα και ειμουν ευχαριστημενος.......................Σπυρο κι εμενα μου αρεσουν τα αλογα.........κατανοω αυτο που ειπες.......αναλογος με τα λιτρα κοιταμε και τους κατοικους που θα μπουν ,το προηγουμενο ψαρι που ειχα ηταν ενα πανεμορφο aruana αλλα στο τελος το εδωσα με μεγαλη λυπη μου γιατι ειχε φτασει ..............50 ποντους και μεγαλονοντας με ψαρακια (παζαρι-γαυρο) και τροφη 30 ευρο τα 1000 μλ
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01414 seconds with 11 queries