Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #50  
Παλιά 03-10-04, 22:37
theofilos Ο χρήστης theofilos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-06-2004
Περιοχή: Πατρα
Μηνύματα: 927
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην theofilos
Προεπιλογή

δεν έχω καθόλου ούτε σφουγγάρι ούτε τίποτα. Αλαγές κάνω κάθε 3 - 4 εβδομάδες 20-25%. Ήθελα να το δοκιμάσω γιατί πιστεύω ότι το βιολογικό που υπάρχει στις πέτρες και στην άμμο αλλά και στο πορώδες background του JUWEL φτάνουν (όπως π.χ. στο θαλασσινό που όπως ξέρουμε όλοι μας με live rock - sand δεν χρειάζεσαι τίποτα άλλο και επίσης στο θαλασσινό είναι πιο δύσκολο η διάσπαση της αμμωνίας απο ότι ξέρω). Εφόσον μετράω κάθε εβδομάδα θα φανεί αν υπάρξει ανεπάρκεια. Έχω έτοιμα στρωμένα σφουγγάρια στο άλλο ενυδρείο μου. Nitrate 5-10 δεν εμφανίζει καλή ποιότητα νερού? Η άλγη υπάρχει απο την αρχή ακομά και όταν είχα φίλτρο. Με το ceratophylum την έκανα αρκετά ανεκτή και πλεόν υπάρχει μόνο στις πέτρες και στο κορμό. Η αμμό τώρα πια δέν έχει τόση και ούτε τα τζάμια. Απλά ήθελα να μάθω τι την δημιουργεί. Φωτισμός είναι 2 χ 30w και κυκλοφορία 1000l/h. α! PH 8.6 . Δεν θέλω κακές συνθήκες για τα ψάρια μου. Αντιθέτως θέλω τις καλύτερες. Εφόσον το ενυδρείο μου δεν γίνεται χειρότερο πραγματικά δεν βρίσκω λόγο να μην προχωράω έτσι.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01422 seconds with 11 queries