Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #128  
Παλιά 06-08-11, 15:37
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
1. Με ΑΟ ειναι η καλυτερη μεθοδος.
Να σου πω την αληθεια, η εξατμιση ηταν ο λογος που πηρα την πρωτη μου ΑΟ.
Μεχρι τοτε εκανα αναπληρωση με απιονισμενο απο σουπερμαρκετ αλλα εκτος οτι ηταν στο συνολο πιο ακριβη μεθοδος (εκανα αποσβεση της ΑΟ σε 3 μηνες), ηταν και αμφιβολη αφου ακομα και τελειο να ειναι το νερο κατα την συσκευασια του, δεν ξερω σε τι συνθηκες αποθηκευουν και το μεταφερουν. Εχω δει παλετες με απιονισμενο να μενει ωρες στον ηλιο εξω απο καταστηματα.
Φυσικα κερδισα και το γεγονος οτι μπορεσα να μαλακωσω το νερο για τα ψαρια μου, κανωντας μιξη με της βρυσης.
Οι συχνες ή/και αλλαγες κανουν ενα ειδος reset στις σκληροτητες αλλα θελουν μεγαλη προσοχη και σωστη προετοιμασια, για να μη προκαλεσουν με τις αποτομες μεταβολες, καποιου ειδος σοκ (θερμικο, πεχα κλπ)


2. Πολυ το βλεπω το 40λεπτο καθε ωρα, δεν εχει τοση ζεστη οπως λες.
Δεν θα σε φτασουν και τα προγραμματα.
Ξεκινα με 1 ωρα ανα τριωρο, με ρυθμιση μικροτερη για το βραδι πχ μισαωρο καθε 3 ωρες.
Φυσικα παιζει ρολο και η δυναμη των ανεμιστηρων σου. Δεν ξερω.
Ναι, δεν ειναι και οτι πιο δυνατο αυτα τα ανεμιστηρακια. Οντως δεν εχει τοση ζεστη απλα το ελεγα μονο και μονο επειδη τοτε θα ειναι αναμενο και το φως. Το βραδυ εχει πιο δροσια. Θ σκεφτω πως θα το κανω. Ισως να δω και οπως λες ανα τριωρο μια ωρα και βλεπω πως θα παει.

Σε ευχαριστω πολυ για το χρονο σου.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01462 seconds with 11 queries