Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 25-07-11, 15:04
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή Μια βοηθεια για ενυδρειο φιλου...

Παιδια καλησπερα. Θα ηθελα να με βοηθησετε σε κατι, ωστε να μπορεσω και εγω στη συνεχεια να βοηθησω εναν φιλο μου.

Εχει ενα ενυδρειο anubias 200 λιτρων. Θελει το Σεπτεμβρη να το αλλαξει και να κανει κατι πιο σωστο απο αυτο που ειχε μεχρι στιγμης. Mεσα θα εχει σιγουρα εναν πλεκο Pterygoplichthys pardalis ενα oscar σχετικα μεγαλο 15-20 εκατοστα και εναν pseudotropheus saulosi αν δεν κανω λαθος. Αυτα τα ψαρια τα εχει και τωρα στο ενυδρειο του εδω και πολυ καιρο μαζι με ενα αγγελοψαρο το οποιο θα χαρισει καθως και ενα αλλο ψαρακι που δεν ξερω τι ειναι και επισης θα το χαρισει. Θελει να αλλαξει το ενυδρειο. Τωρα tanganyika θα κανει, Malawi θα κανει, Αμερικης θα κανει? Δεν ξερω. Εσεις θα μου πειτε. Θελει να παρει αλλο ενα saulosi και αλλο 1 oscar tiger. Εσεις τι προτινετε? Ξερω οτι τα ψαρια δεν ειναι τοσο συμβατα μεταξυ τους αλλα απο αυτο που ειχε πριν (oscar, 2 αγγελοψαρα, 2 rainbow κατι που εφαγε το oscar, 1 guppy που εφαγε το oscar, 2 τετρα που εφαγε το oscar και 2 μολυ που εφαγε το oscar επισης, θα ειναι καλυτερα πιστευω.

Θα τον βοηθησω να το στησουμε μαζι.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01435 seconds with 10 queries