Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 15-07-11, 05:46
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Manuel Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα σε όλους! Εγώ ασχολούμαι 6 μήνες με το άθλημα, χωρίς να έχω εντριφίσει πολύ!

Στο ενυδρείο μου έχω φτιάξει φωτισμό 2m led ταινία. Έτυχε να τις προμηθευτώ δωρεάν τις ταινίες γι'αυτό και χάρην της λιγότερης κατανάλωσης τις προτίμησα και το αποτέλεσμα είναι ικανοποιητικό!

Σήμερα λοιπόν αγόρασα το πρώτο μου φυτό, ένα γλαστράκι ludwigia repenus. Θα δω πως θα πάει και θα σας πω!
Βασικα, το φυτακι που πηρες θεωρειται ευκολο απο μια αναζητηση στο ιντερνετ που εκανα. Το οτι θα αντεξει ή οχι με τα λεντ, δεν παει να πει οτι θα ξερουμε μετα τι γινεται με το θεμα. Παιζουν πολλα ρολο, απο οσο κοιταω και βλεπεις και τα παιδια τι λενε πιο πανω για lumens κλπ. Ακομα δεν μας ειπες τι ενυδρειο εχεις (λιτρα κλπ) για να ξερουμε σε τι μεγεθος ενυδρειο εβαλες τα λεντ και ποσα ειναι και πως τα εχεις τοποθετησει. Ελπιζω το φυτακι να τα παει μια χαρα, αν και λενε πως ειναι πολυ ανθεκτικο. Για να κρατησει το κοκκινοπο χρωμα του ομως διαβασα πως χρειαζεται 2 watt ανα gallon, αρα 2 watt ανα 3,7 λιτρα. Σχεδον μισο watt/λιτρο δηλαδη.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01812 seconds with 11 queries