Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 04-07-11, 16:58
Το avatar του χρήστη vaska
vaska Ο χρήστης vaska δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-06-2011
Περιοχή: Πάτρα
Μηνύματα: 142
Προεπιλογή

Πρόθεσή μου δεν είναι να σας βάλω να γράφετε σεντόνια, ούτε τεμπέλης είμαι. Ειλικρινά έχω τώρα μια εβδομάδα που διαβάζω. Το θρέντ που μου έβαλες το διάβασα 2φορές, αλλά να πω την μαύρη μου αλήθεια τώρα έχω πολλές περισσότερες απορίες σχετικά με τα ενυδρεία, απ' όσες είχα πριν.

Ουσιαστικά πέρασα από την μία όχθη στην άλλη. Πριν πίστευα ότι τα ενυδρεία είναι γυαλί, νερό, μπουρμπουλήθρες, βυθός, διακοσμητικά και παίρνεις τα ψαράκια που γουστάρεις, τα βάζεις μέσα και όλα καλά. Σήμερα ξέρω ότι τελικά είναι πολύ περισσότερο από αυτήν την απλοϊκή προσέγγιση αλλά είμαι αρκετά μπερδεμένος. Όσο για την επιλογή των ψαριών την έκανα με τα κριτήρια που εξήγησα στο αρχικό ποστ. Τώρα καταλαβαίνω πως πρέπει να μετρήσω το νερό μου και να επιλέξω ψάρια που ζουν σε συνθήκες κοντινές με αυτές του νερού της βρύσης μου. ΟΚ θα το κάνω κι έτσι θα κάνω και πρακτική εξάσκηση με τα τεστ οπότε ν' αποκτήσω και την σχετική εμπειρία.

ΕΡΩΤΗΣΗ: Μπορώ να βρω κάπου συγκεντρωμένα τα είδη των ψαριών με φωτογραφίες, και τις συνθήκες - απαιτήσεις (νερού, σίτισης), συμπεριφορές (για πιθανούς συγκάτοικους), έτσι ώστε να μην ψάχνω στα τυφλά???

Έχετε κάποιο βιβλίο κατά νου να προτείνετε??


Με τα φυτά να δεις μπέρδεμα

Θα προσπαθήσω να μην κουράσω, εν τέλη ευχαριστώ και μόνο που ασχοληθήκατε να μου απαντήσετε. Θα επανέλθω με ερωτήσεις και απορίες.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01394 seconds with 11 queries