Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 22-06-11, 09:50
bubbly Ο χρήστης bubbly δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 08-06-2011
Περιοχή: κρητη
Μηνύματα: 6
Unhappy βαμβακί ψαρακι

καλημερα σας,
να συγχαρω αρχικα ολα τα παιδια για την αψογη δουλεια που κανετε και για τις πληροφοριες που μας παρεχετε. Οποιοδηποτε αρνητικο σχολιο ειναι δεκτο ,
καθως ειμαι εντελως ασχετη με το αντεικειμενο και μεχρι προτεινως αντιμετωπιζα τα "ψαρακια " σαν ενα ομορφο διακοσμητικο χωρου.
Στο ενυδρειακι μου ηταν ολα καλα για εξι μηνες, μεχρι που πριν ενα μηνα το μετεφερα στο γραφειο μου και ηταν το καμαρι μας ( 2 apple snails, 2 χρυσοψαρα και ενας κογκολεζος ). Απο τοτε δεν εχει μεινει κανενα ψαρακι γιατι σε δυο pet shop που τους ελεγα τα συμπτωματα μου ελεγαν ετσι ειναι τα ψαρια,ζουν λιγο...Αφου εκανα πληρη απολυμανση στο ενυδρειο και αφησα για δεκα μερες το μονο σαλιγκαρι που επεζησε μου εφεραν 2 χρυσοψαρα τα οποια απο πριν δεν ηταν πολυ καλα, και παλι βλεπω το ιδιο συμπτωμα ξεκινησε με θαμπωμα χρωματος ,βαμβακι, μαζεμενα, πτερυγια , διογκωση στο σωμα..Τα ιδια συμπτωματα με την πρωτη φορα. Τι μπορω να κανω μηπως και γλιτωσει το ψαρακι που εμεινε και το apple snail;μηπως ειναι φορεας το σαλιγκαρι και πως θα μπορεσω να κανω γενναια απολυμανση στο ενυδ. Ειναι δυνατον να πηγαινουν ολα τοσο καλα και να χαθουν τοσες ψυχες σε λιγες μερες.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01379 seconds with 11 queries