Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 08-09-04, 16:13
Discos Ο χρήστης Discos δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 15-01-2003
Περιοχή: Αθηνα - Ηλιουπολη
Μηνύματα: 632
Αποστολή μηνύματος AIM στον/στην Discos
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από manosdr
Με το ψάρι αυτό δύσκολα να φτιάξεις reef. Ρισκάρεις να σου κάνει
ζημιά στα κοράλια.Οσον αφορά το clown είναι reef safe.
Οχι, δεν ειναι απολυτο.Και εγω ετσι νομιζα εως οτου χασω μια πανεμορφη γονιοπορα-goniopora επειδη ο κλοουν μου (tomato) την βδομαδα που ετυχε να ειμαι στην Κριτη , την ειδε για ανεμωνη και τελικα μου την σκοτωσε...Οι κλοουν εαν δεν εχουν ανεμωνη μπορει να θεωρεισουν αλλα κοραλια για ανεμωνη και δεν μπορεις να κανεις τιποτα απολυτως για αυτο.

Επεισης τα damsel δεν τα θεωρω και τοσο reef safe, οχι γιατι πειραζουν κοραλια , αλλα γιατι δεν αφηνουν σε ησηχια σχεδον ολα τα reef safe ψαρια. Ξερετε ποσα ψαρακια τα εχω χασει ετσι? Αρκετα,ενω οι συνθηκες ειναι αψογες, εχουν κρυψωνες, καλο φαγητο κτλ δεν μπορουν να κανουν την βολτα τους γιατι ο κανιβαλος ο δικος μου δεν τα αφηνει σε υσηχια, το ασχημο ιναι οτι δεν μπορω να τον πιασω. Οποτε και ειμαι πολυ προσεχτικος για να το προτεινω.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vasilis
παντως παω να δοσω την πεταλουδα πισω!α,η ανεμωνη αρχιζει κ λιωνει!λογω πεταλουδας η που εκανα θεραπεια στο βραχο κ ειχα κλειστα τα φωτα για 5 μερες?βεβαια υπηρχε φυσικος φωτισμος λιγακι απο τα παραθυρα.
5 ΜΕΡΕΣ ΧΩΡΙΣ ΦΩΣ ΣΕ REEF ΕΝΥΔΡΕΙΟ???? Γιατι εκανες αυτο το εγλημα?
Λογικα μετα απο αυτο οι απωλειες σου θα ειναι πιθανοτατα ολοκληρωτικες. Γιατι το εκανες αυτο? Γιατι δεν μας ρωτησες?
__________________

"Αυτος που δεν εχει κανει ποτε λαθος, ειναι αυτος που δεν εχει δοκιμασει ποτε κατι καινουργιο"
Albert Einstein

"Οταν λες παντα την αληθεια, δεν χρειαζεται ποτε να θυμασαι τι ειπες"
Μαρκ Τουαιην

Reef Keeping - Coral Magazine - Advanced Aquarist
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01445 seconds with 11 queries