Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #215  
Παλιά 06-06-11, 22:48
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stratigos24 Εμφάνιση μηνυμάτων
Nαι θα εχει τρυπες, βασικα θα εχει και κενο περιμετρικα μισο εκατοστο.

Βασικα επελεξα τα συγκεκριμενα ψαρια επειδη μου αρεσαν και μου τα προτειναν και στο αλλο θεμα που ειχα ανοιξει για το τι ψαρια να βαλω και δεν ετυχε κανεις να αναφερει οτι δεν κανουν για τα εκατοστα μου και απο προφιλαδικα που ειδα ελεγαν απο 37 λιτρα με 50 εκατοστα μηκος και πανω. Και μιας που το δικο μου ειναι 50 εκατοστα μηκος τα εβαλα.

Θα ηταν προτιμοτερο δηλαδη να εβαζα αρλεκινους που μου αρεσαν επισης ή τετρα?
ΟΚ αυτα τα λενε απο αποψης βιολογικου φορτιου μαλλον.
Σαν χωρος το βλεπεις νομιζω και μονος σου οτι με μια κινηση τους, τελειωσε το ενυδρειο σε κλασμα δευτερολεπτου.
Οι αρλεκινοι ειναι κι αυτοι τρελλοι κολυμβητες.
Απο τετρας υπαρχουν και πολυ κινητικα (ροδοστομοι) και πιο ηρεμα (neon).
Συνηθως ομως αυτα τα ψαρια θελουν και επεξεργασμενο νερο (μαλακο)

Οκ δεν εχεις κανει κανενα εγκλημα.
Απλα η αποψη μου ειναι για τη διατηρηση ψαριων κι ειναι λιγο πιο τραβηγμενη απο τις συνηθεις.
Δεν παω με το "μινιμουμ" που μπορω να διαθεσω στο ειδος που μου αρεσει να διατηρησω.
Οσο πιο κοντα στο μινιμουμ ειναι οι δυνατοτητες μου τοσο πιο ανασταλτικα λειτουργει αυτο στο να αποφασισω να το κανω.
Οποτε το επιχειρησα το μετανοιωσα συντομα απο το θεαμα αλλα και την ταλαιπωρια για ρυθμιση τελειων συνθηκων στο νερο.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01537 seconds with 10 queries