Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 29-05-11, 15:31
Το avatar του χρήστη George1324
George1324 Ο χρήστης George1324 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-05-2011
Περιοχή: Ηρακλειο
Μηνύματα: 52
Post Οσκαρ εξω απο το νερο....

Γεια σε ολους.Εχω ενα οσκαρ περιπου στα 10 cm σε ενυδρειο 200 λτ.Πριν απο καμια 4αρια ημερες, δεν τον ειδα τον ψαρι μεσα στο ενυδρειο και αρχησα να κοιταω μπας και εχει κρυφτει πουθενα αλλα τιποτα.Ξαφνικα τον ειδα λιγο πιο περα πισω μου ετοιμοθανατο.Τρελαθηκα γιατι οταν τον ειδα παρατηρησα και τα λεπια του κολημενα στο πατωμα σε καποια σημεια που προφανως διμιουργηθηκαν οταν σπαρταρουσε.Τον επιασα και τον εβαλα με προσοχη γρηγορα μεσα στο νερο.Τελος παντων δεν ειχε σπασει πτερυγιο ή ουρα και χαρηκα .Απο την επομενη μερα φερεται παραξενα και δε μασουλαει πολυ καλα το φαγητο του και το πεταει καποιες φορες.Επισης ειναι συνεχως καπως ασπρος με δειγματα στρες.Ολα ειναι καλα εκει μεσα θερμοκρασια 25-26C φιλτρο εσωτερικο με βιολογικο ηλικο,ιαλοβαμβακα και σφουγκαρακι.Για να μη τα πολυλεω πιστευω πως αυτη η συμπερηφορα,το ασπρο χρωμα και η επιθετικοτητα του οφειλονται στο στρες που προκληθικε απο το πεσημο γιατι διμιουργηθηκαν και μεγαλες πληγες που ανεβασα τη θερμοκρασια για να μην μολυνθει.Εγω τη γνωμη σας ηρθα να ζητησω μπας και ψυχολογισω αυτο το ψαρι . Ευχαρηστω πολυ
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01350 seconds with 10 queries