Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 24-05-11, 19:46
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DiGiTaLBee Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα φίλτρα αυτά δεν τα διάλεξα γιατι είναι μεγάλα αλλα γιατί είναι απο ότι είδα ότι καλύτερο απο άποψη τεχνολογίας (είμαι gadgetακιας τι να κάνουμε). Το θέμα είναι, αξίζουν τα λεφτά τους, ακόμα και να πάρω μεγαλύτερο ενυδρείο αυτά δεν θα μου μείνουν?

Τις λάμπες, με αυτά τα φυτά που έχω τώρα (anubies, vellisnerias), μπορώ να τις έχω και λιγότερες ώρες αναμμένες. Το ρωτάω αυτό γιατί με τις λάμπες μου ανεβαίνει η θερμοκρασία του νέρου (χθες το βράδυ πρην την αλλαγή νερου έφθασε 27c) και δεν έχω πάρει ακόμα ανεμιστηράκια.

Επίσεις για τα τέστ που μου λείπουν pH, GH, ΚΗ, τι λέτε να πάρω?

Ευχαριστώ και πάλι.
Ναι οτι πληρωνεις παιρνεις με καποια επιπλεον ευρουδακια λογω μαρκας και χωρα προελευσης.
Δες και το eheim 2080 τοτε, οχι ως gadget αλλα ως σουπερ φιλτρο σε αυτες τις τιμες, με μεγαλη πραγματικη χωρητικοτητα υλικων (13.5 λιτρα) και πολυ χαμηλη καταναλωση ρευματος (20W) .
Θα σε καλυπτει για το 400αρι

7 ωρες ειναι αρκετες για τα φωτα σου.
Ανοιξε λιγο το φλαπ μεχρι να βαλεις ανεμιστηρακια. Δες εδω και παρε καμια ιδεα για ψυξη.
Η ισχυρη ανταραξη με αεραντλια βοηθαει στην πτωση θερμοκρασιας.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01484 seconds with 11 queries