Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 24-05-11, 11:49
DiGiTaLBee Ο χρήστης DiGiTaLBee δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 11-05-2011
Περιοχή: Χαϊδάρι
Μηνύματα: 16
Προεπιλογή

Σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον και τις γρήγορες απαντήσεις.

Μετά από λίγο διάβασμα κατάλαβα τι λαμόγιο πρέπει να ήταν ο Petshopας στην Κόρινθο που αγοράστηκαν τα ψάρια ο οποίος δεν δεχόταν να τα πάρει και πίσω.

Το τεστ της Tropic Marin λεγετε "NH3-NH4+". Οποτε φαντάζομαι είναι και τα δύο. Το ενυδρείο είναι ακόμα φρέσκο. Του έβαλα νερό και bio nitrivec την Κυριακή 15 Μαίου. Υπάρχει περίπτωση το ΝΟ3 να βγαίνει από το μικρό Fluval που έβαλα κατευθείαν από το 40άρι ενυδρείο και να μην έχει στρώσει ακόμα το Juwel.

Αυτο με τον αέρα και το Co2 το είχα φανταστεί αλλά δεν ήμουν και σίγουρος. Πόσες ώρες μπορώ να έχω κλειστό τον αέρα, και χωρίς αναταράξεις από την έξοδο των φίλτρων, για να μπορέσει να δράσει το Co2 (αν χρειαστεί αργότερα που θα βάλω και άλλα φυτά)?

Τα τέστ της Tropic Marine είναι καλά, και αν όχι τι προτείνετε? Επίσεις για τα τέστ που μου λείπουν pH, GH, ΚΗ, τι λέτε να πάρω?

Και μία ακόμα σημαντική ερώτηση Fluval G3 (310E) ή Eheim 2074 (258E) ή και κάτι αλλό? Φτάνουν αυτά για τα λίτρα μου και βαριά ιχθυοφόρτωση? Το wet/dry δεν έχω καταλάβει τι κάνει. Ίσως αργότερα να δοκιμάσω να φτιάξω και κανα Αμβούργου.

Το μπόλι πως μπαίνει μέσα στο φίλτρο της Juwel?

??? Μπόλι κανείς πρός το Χαϊδάρι ???

PS: Sorry για την βροχή των ερωτήσεων
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01385 seconds with 11 queries