Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #71  
Παλιά 22-05-11, 00:39
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stratigos24 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τεστ αμμωνιας υγρο λεω χρησιμοποιω της sera. Αμμωνια δεν νομιζω να υπαρχει κιολας σε χαρτακια.

Τα αλλα περαν της αμμωνιας και του ph που παλι ειναι υγρο της sera ειναι με τα χαρτακια της jbl 6+1. Αμμωνια εχω 2 υγρα της sera.

Δυστυχως τα χρηματα που εχω δωσει μεχρι στιγμης για αυτο το 50λιτρο ειναι 350 ευρω+++ και για αυτο το λογο δεν εχω παρει υγρα τεστ και για τα υπολοιπα. Μιας ομως που μπορουν να μου διξουν και αυτα τα χαρτακια στο περιπου που ειμαι αν οχι με 100% ακριβεια δεν με πειραζει. Παντως αφου μου ανεβηκαν τα: no2 + no3 παει να πει πως μου διχνουν μια αυξηση ενω σε ολα τα προηγουμενα τεστ που ειχα κανει δεν ειχα.

Φυσικα να τα ειχα ολα υγρα θα ηταν προτιμοτερο αλλα....
σωστος! συγνωμη για το λαθος,απτην κουραση αλλα διαβαζω κιαλλα καταλαβαινωοχι,αφου εχεις υγρο τεστ αμμωνιας ακομα κιαν δεν ειναι 100% ακριβες δε νομιζω οτι θαχει μεγαλη αποκλιση απτην πραγματικοτητα.(εκτος αν το τεστ ειναι παμπαλαιο δηλαδη τιποτα χρονια στο ραφι του πετσοπ,που δε νομιζω)μου φαινεται παραξενο που μετρας συνεχεια την ιδια αμμωνια.μπαινω και βλεπω τα ποστ στο θεμα σου μονο και μονο απο περιεργεια και ενδιαφερον να δω τι θα γινειμακαρι να μπορουσα και να σε βοηθησω περισσοτερο.υπομονη και συνεχισε τις μετρησεις.καλα το πας παντωςσαφως ειναι καλα που μετρας και νιτρωδη και νιτρικα,παει να πει οτι προχωραει ο κυκλος,ειμαι περιεργος να δω ποτε θα πεσει η αμμωνια.το θεμα των χρηματων το καταλαβαινω απολυτα!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01564 seconds with 11 queries