Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #57  
Παλιά 18-05-11, 01:22
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Λοιπον, εβαλα στο 50λιτρο ενυδρειο οσο υποστρωμα αχρισημοποιητο της jbl μου ειχε μεινει στη σακουλα του (1 κιλο και κατι) και απο πανω 7 κιλα flourite red. Υστερα εβαλα μια ριζα μεσα και την πετρα απο το 30λιτρο. Εν συνεχεια, εριξα το νερο απο το 30λιτρο σιγα σιγα πανω στην πετρα να πεφτει αν και οσο σιγα και αν το εριξα το νερο το ενυδρειο θολωσε. Μετα εβαλα το φιλτρο και το θερμοστατη στο 50λιτρο να δουλευουν και γεμισα το 30λιτρο παλι με νερο και εβαλα αντιχλωριο για να φτιαξω το υπολοιπο νερο. Μετα απο 2 ωρες και μετα απο τεστ για να δω αν εχει χλωριο το τεστ εδιξε 0 και εριξα και το υπολοιπο νερο μεσα και γεμισε το 50λιτρο και μετα εριξα και 3-4 σταγονες microbe-lift balancer. Εκανα μετα απο 3-4 ωρες ενα τεστ για χλωριο και εδιξε 0 και ενα τεστ αμμωνια και εδιξε παλι 1mg/l. Εκανα ενα τεστ ph και εδιξε 7,5 και ακομα εκανα N02 με αποτελεσμα 0,5 mg/l και NO3 με αποτελεσμα 10. Τωρα θα ριξω παλι βακτηρια microbe-lift nite out 2.

Tο ενυδρειο εχει αρχισει να ξεθολωνει σιγα σιγα.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομιζα θα κραταγες και το μικρο (με φυτα και κανενα μονομαχο λεω εγω τωρα)

Ναι οπως τα ειπες τα υπολοιπα.
και εγω θα το ηθελα να εχω και τα 2, αλλα μετα τα εξοδα ανεβαινουν μιας και κανενα απο τα 2 δεν εχει φως και εχω παραγγειλει ηδη ενα για το 30λιτρο (που τελικα θα μπει στο 50λιτρο)

Το φωτιστικο που παραγγειλα ειναι αυτο με τη μια λευκη και μια ροζ λαμπα:

http://www.aquael.pl/index.php?optio...id=392&lang=en

Στο 30λιτρο θα επαιζα σχεδον με watt ανα λιτρο ενω τωρα θα ειμαι 0,5 watt ανα λιτρο.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stratigos24 : 18-05-11 στις 01:22 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01581 seconds with 11 queries