Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 14-05-11, 22:33
Το avatar του χρήστη georod7
georod7 Ο χρήστης georod7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-10-2009
Περιοχή: Χανιωτης "σογαμπρος" μενω Κομοτηνη
Μηνύματα: 329
Unhappy dimi βοηθεια !!!

ρε παιδια οι μελανοταινιες μου δεν πανε καλα!!!συγκριμενα εχω μεσα praecox!!!η μια μετα την αλλη μας αφηνουν χρονους !!!αυτο που με παραξενευει ειναι το γιατι!?!το νερο ειναι καλο,αλλαγες καθε βδομαδα!το μονο εμφανες που μπορω να πω ειναι οτι σαν να εχουν ενα ψιλοφουσκωματακι κατω στη κοιλια αλλα δεν ειμαι και σιγουρος.εχω εστιασει σε 2-3 πραγματακια τις σκεψεις μου στο τι μπορει να ειναι!1)δεν ταιζοντε σωστα!(τα ταιζω μια φορα την ημερα "σχεδον" απο ολες τις τροφες,αλλα απο λιγο!!! 2)να μην εχει στρωσει το ενυδρειο τρεχει 2 μηνες και κατι(αν και δεν πιστευω γιατι οι τιμες ολες ειναι κανονικες!!!) 3)να εχουν εντερικα προβληματα!!!(παντως τα αλλα ψαρια δεν εμφανιζουν καποια συμπτωματα η παραξενους θανατους)!
εχω ακομα μαζι 10 iriatherina werneri,5 pseudomugil furcatus,9 trigonostigma(μη ρωτησετε γιατι ),3 amano,καμμια 20αρια red cherry,4-5 σαλλιγκαρια!οι praecox ηταν στην αρχη 11.
η μια ηταν για να φυγει την πηρα μπας και τη σωσω αλλα δεν!μετα σιγα σιγα, μια μια, εχουν μεινει τωρα 7!!!!!!

Υ.Γ. :RIO 300,ph=7.3-7.4,nh3=0,no2=0,no3=0-10(το τρωνε τα φυτα,συμπληρωνω με nitrogen της seachem).
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01490 seconds with 11 queries