Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #48  
Παλιά 23-04-11, 07:30
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.444
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Genirous Εμφάνιση μηνυμάτων
Κάποιοι προσπαθούν να αποκαταστήσουν την εικόνα τους γιατί κάποιοι άλλοι τους τη λερώνουν με φήμες. Αλλά όπως είπα υπάρχει και Θεός...εεε...γραπτά.
Οι φημες ειναι φημες ... και η αληθεια αν και αργα (πολλες φορες) μαθαινεται ... οποτε δεν υπαρχει τιποτα να αποκαταστησεις ... αυτο θα επρεπε να το κανουν αυτοι που τα διαδιδουν ολα αυτα ΑΝ υπηρχε φιλοτιμο!

Δε μπορω να καταλαβω πως κατεληξε το θεμα στο discus club! Το club θα γινοταν μονο για τους διαγωνισμους? Εδω ο ΠΣΦΕ δεν υποστηριζεται απο τους Ελληνες (πολλοι τον "πολεμουν" λες και τους εχει φαει το ψωμι ) το club των δισκαδων θα ειχε καλυτερη τυχη?

Απο την αρχη η συζητηση προσπαθουσε να εκτραπει σε αλλα θεματα ... προσπαθησα να μην απαντησω περι αγριων δισκων (ετσι και αλλιως αυτη τη στιγμη ΔΕΝ εχω ψαρια αρα ειμαι ο απολυτος φιλοζωος και μπορω να μιλαω ανετα ) ... Νομιζω καταφερα καποια στιγμη να "επικοινωνησω" με τον Χαρη ωστε να δω μια λογικη προσπαθωντας να του δειξω οτι πραγματικα εχω αυτες τις αποριες και οτι δεν υπαρχει καποιος "πολεμος" ... Στο σπιτι του ο καθενας μπορει να κανει οτι θελει ... δεν τιθετε θεμα κρισης η κατακρισης!
Φυσικα μετα ο Χαρης ξαναεκανε τον ορκο σιωπης του -χωρις να προλαβω να τον ρωτησω αν αυτος ο ορκος ειναι μεσα στην εν λογω εξελιξη?
Μετα ηρθε και ο Γιαπας να μας πει για τον συλλογο και για το ποσο ο συνονοματος σκεφτεται την παρτη του η οχι!

Το εμαθα με τον δυσκολο τροπο ... Αν δεν εχεις απαντησεις (η δε θελεις να απαντησεις) τοτε αλλαζεις τη συζητηση ωστε να τις αποφυγεις! Μονο ο Χαρης προσπαθησε να μου απαντησει -ισως γιατι πιστεψε οτι οι προθεσεις μου ηταν διαφορετικες απο αυτες που νομιζε εξ αρχης -και τον ευχαριστω για αυτο!

Φυσικα με ολα αυτα δεν απαντησαμε καν στον φιλο μας τον Σταυρο Μ και ειδικα σε αυτο:
Παράθεση:
Υ.Γ : Αυτά που έγραψα,δεν έχουν ίχνος ειρωνίας και δυσφήμησης προς κανένα άτομο του φόρουμ.Είμαι γραμμένος 3 χρονια +,και πολλούς απο εσάς σας θεωρώ ιντερνετικούς "μεγάλους" αδελφούς..
Δεν θέλω να σας θείξω,απλά έτσι είναι είναι ο λόγος μου.
Μπορεί με αυτό το μύνημα,να μπώ στο μάτι μερικών,αλλα παρολα αυτα,ότι και να γίνει ,τουλάχιστον σεβαστείτε την άποψη ενός φιλόζωου
Σοβαρα ολοι σας νομιζετε οτι εχει αδικο που τα γραφει? Θα τα εγραφα και εγω εξ αρχης αλλα ηξερα οτι θα αγνοηθουν καθως ολοι βιαζονται! Θεωρειτε σε ενα φορουμ δε πρεπει να υπαρχουν προβληματισμοι, συζητηση, σκεψεις, ιδεες, ανυσηχιες? Ο Σταυρος φοβαται μη τον βαλουμε στο ματι και να μη τον παρεξηγησουμε ... και δικαιως θα ελεγα ... μια που το ολο θεμα και το εκλαβατε σαν κραξιμο και οχι σαν τα παραπανω που ανεφερα!
ειδικα αν σε βαλει ο Γιαπας στο ματι θα σε "σκισει" στο facebook (τι τα γραφεις εκει και δε τα γραφεις εδω? Ετσι και αλλιως εχεις διαλεξει ολοι να τα βλεπουν Οφειλω να ομολογησω οτι εχεις πολυ πλακα ... το μετανοιωσα που σε αφαιρεσα απο φιλο μου εκει!!
Κανεις δεν κυνηγαει - κανενα! Ουτε κατηγορει ουτε δαιμονοποιει (αλλα ουτε και θεοποιει) ... Δεν ειναι δαιμονες ο Bleher, ο Stendker, o Soh, o Tan αλλα ουτε και αγγελοι ... ανθρωποι ειναι που κανουν την δουλεια τους! Ουτε με νοιαζει καν τι λενε και τι κανουν ... με νοιαζει οπως τους δινω εγω να μου δινουν και αυτοι! Κραταω τα χρησιμα ... αφηνω τα αχρηστα! Πολυ απλα!

Για αυτο η θα μιλησουμε για το θεμα μου (και οχι ο καθενας για τα "απωθημενα" του) η να ξεκατινιαστουμε ολοι μας να το κλειδωσουμε να το σβησουμε και να ησυχασουμε ... δε θα το αφησω να γινει - ξεχαστε το!! Εχω και αλλες ερωτησεις - ανυσηχιες ... !!

Στο θεμα λοιπον ... Αναρωτιεμαι τι ειναι γεννετικα βελτιωμενοι δισκοι?? Πως "βελτιωθηκαν" και σε τι?
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01978 seconds with 11 queries