Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #39  
Παλιά 22-04-11, 18:55
Το avatar του χρήστη yiapas
yiapas Ο χρήστης yiapas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-12-2007
Περιοχή: ΑΜΦΙΑΛΗ-ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 106
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tolis Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι αιτιες ειναι απλές - οχι πολλα μελη = οχι πολλα οικονομικα, και το γιατι δεν υπαρχουν πολλα μελη, .
γιατί δεν υπάρχουν πολλά μέλη;
γιατί μια τεράστια μερίδα όλων των ενυδρειόφιλων στην ελλάδα δεν συμφωνεί με τον σύλλογο;;;;...
νομίζω οτι έχω και σε αυτό την απάντηση
σου την παραθέτω πιο κάτω....
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tolis Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατ αρχας αυτο που με ενοχλησε, ηταν εστιασμενο στο οτι υποψιαστηκα (και γιαυτο ρωτησα) μαλλον δικαιως, οτι τα αλματα και οι κινησεις προς τα πισω, αφορουσαν το μερος που αφορα διαγωνισμους (ζωντανων). Και οσον αφορα αυτο το μερος, δεν θεωρω ουτε αλμα ουτε κινηση προς τα πισω τιποτα, γιατι δεν θεωρω την εκτροφη (ακομα κι αν ειναι "τελεια") ψαριων με σκοπο την συμμετοχη τους σε διαγωνισμους, κατι πολυ σχετικο με την αποψη που εχω (και πολλοι αλλοι) για την ενυδρειοφιλια. Οποτε και στο δευτερο σκελος των ερωτησεων σου για Τουρκια και Πολωνια, δεν θεωρω τους διαγωνισμους κινησεις προς τα πουθενα ποσο μαλλον αλματα, γιατι απλά δεν τους συσχετιζω με το χομπυ της ενυδρειοφιλιας.
ίσως δεν κοίταξες και το τί θεωρούν σωστό και οι υπόλοιποι...
στα δικά σου πιστευω μπορεί τελικά να ωφειλεται ο μεγάλος αριθμός δυσαρεστημένων με συνέπεια και τα λίγα μέλη (η εκδοχή η δικιά μου πάντα και η γνώμη μου)

---------------------------------------------------------------------

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tolis Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελος, ακομα δεν μπορω να καταλαβω την επιθετικοτητα (σου και καποιων αλλων).
όταν θα ερχόταν ο Stendker και τότε ήταν κάτι προτάκουστο για τα δεδομένα της ελλάδας κάποιοι που σήμερα κρατάνε την σημαία της ομαδικότητας είχαν ενεργήσει εντελώς αντίθετα(αλλά τελος παντων αυτο είναι άλλο θέμα-θέμα παιδείας με όλα τα επακόλουθα) είχες εσυ προαναγγείλει αυτό το σεμινάριο και είπες οτι είναι κάτι που δεν συμφωνείς λόγω των μαζικών αναπαραγωγών δίσκων εκτροφής διαφορετικών χρωματικών ποικιλιων απο της φύσης
τότε κανείς δεν διέκρινε επιθετικότητα για την αποψη που είχες και όλη την σεβαστήκαμε
γιατί η δική μου άποψη να θεωρείται επιθετική;;;



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tolis Εμφάνιση μηνυμάτων
Οποτε και στο δευτερο σκελος των ερωτησεων σου για Τουρκια και Πολωνια, δεν θεωρω τους διαγωνισμους κινησεις προς τα πουθενα ποσο μαλλον αλματα, γιατι απλά δεν τους συσχετιζω με το χομπυ της ενυδρειοφιλιας.
είδες που δεν μπορείς να καταλαβείς γιατί το είπα
δεν το έφερα σαν παράδειγμα άλματος τον Διαγωνισμό σαν γεγονός σε αυτές τις χώρες
αλλά θεώρησα άλμα το αποτέλεσμα της ομαδικής δουλειάς που έγινε εκεί
θα μπορούσε η δική μας ομαδική δουλειά να έχει ένα άλλο αποτέλεσμα απο τον διαγωνισμό...αλλά αντιθέτως τα δικά μας αποτελέσματα δείχνουν στενομυαλιά και εγωισμό
ο σεβασμός, ο συμβιβασμός και το φιλότιμο πρέπει να πηγάζει και απο τις δύο πλευρες

ας μην είμαστε υποκριτές...το χόμπυ είτε με έμψυχα είτε με άψυχα αντικείμενα γίνεται μόνο για την ικανοποίηση μας και την έμφυτη ματαιοδοξία του ανθρώπου
(μην προσπαθείς να μαλακώσεις στην συνείδηση σου στο χόμπι σου λέγοντας οτι είσαι ευσυνειδητος χομπίστας και καλός ενυδρειόφιλος σε σύγκριση με τους υπόλοιπους...όλοι με τα ίδια κίνητρα λειτουργούμε)
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01963 seconds with 11 queries