Θέμα: Οδηγίες.
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 11-04-11, 00:03
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από elias 68 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σωστα κατάλαβες. Εβγαλα την μια και εβαλα την αλλη. Η Τ8 που εχω ειναι 438mm και ειναι 15 watt. Δεν υπαρχουν με μεγαλυτερη ενταση σε αυτη τη διασταση. Ειμαι ενημερωμενος για το τι θα χρειαστω για την τοποθετηση της δευτερης λαμπας.1. Αεραντλια ποια να παρω που να μην κανει θόρυβο? Αντιχλωριο εχω της API το stress coat. 2.Στην αλλαγη νερου να βαλω πιο πολυ αντιχλωριο η να προσθεσω κι αλλο ετσι? 3. Τις ταμπλετες να προσπαθησω να τις βγαλω? 4.Υπαρχουν test με μεγαλυτερη ακριβεια?
OK προχωρα και πιστευω οτι θα σου αρεσει ο συνδυασμος.
(Αν εβαζες Τ5 θα ειχες περισσοτερα βατ σε ιδιο μηκος)

Αεραντλια τωρα, ολες κανουν καποιο θορυβο, δεν τη γλυτωνεις τελειως, εκτος αν υπαρχει καποια ου δεν ξερω, οποτε ας την προτεινει καποιος.
Μια οικονομικη ειναι της sera και δεν ειναι θορυβωδης.

Καλο το αντιχλωριο και λεει οτι Also works instantly to remove chlorine, chloramines and ammonia from tap water.
http://www.aquariumpharm.com/Product...x?ProductID=43
Αλλα δεν διευκρινιζει τι την κανει την αμμωνια, αφου τη θελουμε σε ατοξικη μορφη για το στρωσιμο.
Πιστευω
ομως οτι θα δουλευει το ιδιο με το prime
το οποιο : removes chlorine, chloramine and ammonia. Prime® converts ammonia into a safe, non-toxic form that is readily removed by the tank’s biofilter
http://www.seachem.com/Products/prod...ges/Prime.html

Διαβασε τις οδηγιες του
stress coat για τη δοσολογια.
Μπορεις να βαλεις και σκετο στο ενυδρειοσαν "φαρμακο".


Δεν τις ξερω τις ταμπλετες σου, αλλα αν ειναι σκληρες σαν της seachem μπορεις να τις βγαλεις χωρις να διαλυθουν και `να τις φυλαξεις για αργοτερα που θα ξεθυμανει το υποστρωμα
.

Υπαρχουν πιο ακριβη τεστ πχ τα JBL, αλλα δεν χρειαζεται, καλα ειναι και τα sera.
Μη ξοδευεσαι παλι.

__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01687 seconds with 11 queries