Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #26  
Παλιά 11-03-11, 15:47
OlgaM Ο χρήστης OlgaM δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-01-2011
Περιοχή: Θεσσαλονίκη, Νέα Παραλία
Μηνύματα: 349
Προεπιλογή

[QUOTE=Γιώργος Κ;564939]Ειναι σιγουρο οτι πια γνωριζεις περισσοτερα απο ενας ιχθυπαθολογος ... γνωστοι μου ιχθυοπαθολογοι σε ερωτησεις μου για τους δισκους ... μου λενε εγω διδαχτηκα αλλα πραγματα ...

Τα φορουμ εχουν ενα κακο ... ολοι βιαζονται να βγαλουν συμπερασματα (και απο οτι βλεπετε ολοι τα στηριζουν με σθενος) ... πχ στη περιπτωση σου αν εκανες θεραπεια με αντιβιωτικο σε συνδιασμο με φαρμακο για εξωτερικα παρασιτα ... παλι το ψαρι σου θα ηταν καλα!

Το μοναδικό συμπέρασμα που έβγαλα προς το παρόν είναι ότι άμα αρρωστήσουν τα ψάρια μου θα ζητήσω τη γνώμη σου κι ελπίζω να την έχω. Εκτός του ότι έγιναν καλά, με ηρέμησες πολύ οφείλω να ομολογήσω....
Κατά τα λοιπά, φυσικά και τους συμφέρει να αρρωσταίνουν τα ψάρια, γιατί ένα μικρό σκαλάρι π.χ. κάνει 4 ευρώ, αλλά τα φάρμακα, τα βελτιωτικά νερού κ.λ.π. αν τα προσθέσεις σε βάθος χρόνου κοστίζουν μια περιουσία! Και όταν κανείς πειραματίζεται γιατί δεν διαθέτει τη γνώση, αυξάνουν οι πιθανότητες να κάνει λάθος και να παιδευτεί ξοδεύοντας λεφτά ταυτόχρονα... Επιπλέον όμως, ίσως στην Ελλάδα δεν είχε διαδοθεί τόσο η ενασχόληση με τα ενυδρεία και δεν δημιουργήθηκαν οι αντίστοιχες ειδικότητες. Ενδεχομένως τα επόμενα χρόνια π.χ. να ενισχυθεί πανεπιστημιακά η γνώση στο συγκεκριμένο αντικείμενο ενόψει της ζήτησης.
__________________
S c a l a r o mania
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01431 seconds with 10 queries