Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #42  
Παλιά 08-03-11, 00:44
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tdinosauros Εμφάνιση μηνυμάτων
[[[Τι τιμες ειχες σε φωσφορικα, σιδηρο, ανιόντα, κατιόντα, ασβεστιο, μαγνησιο, νατριο, Βόριο, βαρέα μέταλλα (Κάδμιο, Χρώμιο, Μόλυβδος και Νικέλιο)?]]]
συγγνωμη κανεις αυτες τις μετρησεις καθε φορα που αλλαζεις νερο,τι εχεις εργοστασιο για εμφιαλωση νερου(χωρις να θελω να σε προσβαλλω)?μετρας αμεσως μετα την αλλαγη νερου η και πιο μετα μιας και σε καθε αλλαγη νερου μετα απο 3 μερες εμφανιζεται η αμμωνια για ενα 24ωρο και την 4η μερα εχει αποδομηθει απο τα βακτηρια.εμενα παντως και το nitrivec καθως και ενα αλλο σκευασμα εχει καταπληκτικα αποτελεσματα στα ενυδρεια μου και μαλιστα σε πολυ μικρο διαστημα(εντος 12ωρου το πολυ).
Οχι δεν κανω αυτες τις μετρησεις και γιαυτο κανω αλλαγες νερου για να εχω ησυχο το κεφαλι μου.
Με την ερωτηση μου ηθελα να δειξω στον τσουμ οτι οι μετρησεις σε καποιες μεμονομενες ουσιες δεν φτανει για να λεμε "ολα ΟΚ"

Εχεις παρατηρησει στο ενυδρειο σου αυξηση της αμμωνιας για 24 ωρες καθε τριτη μερα μετα την αλλαγη νερου????
Οπως το γραφεις το παρουσιαζεις σαν κατι φυσιολογικο ή μου φανηκε?
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01574 seconds with 11 queries