Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #41  
Παλιά 08-03-11, 00:38
Το avatar του χρήστη tdinosauros
tdinosauros Ο χρήστης tdinosauros δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-05-2010
Περιοχή: ioannina
Μηνύματα: 87
Προεπιλογή

[[[Τι τιμες ειχες σε φωσφορικα, σιδηρο, ανιόντα, κατιόντα, ασβεστιο, μαγνησιο, νατριο, Βόριο, βαρέα μέταλλα (Κάδμιο, Χρώμιο, Μόλυβδος και Νικέλιο)?]]]
συγγνωμη κανεις αυτες τις μετρησεις καθε φορα που αλλαζεις νερο,τι εχεις εργοστασιο για εμφιαλωση νερου(χωρις να θελω να σε προσβαλλω)?μετρας αμεσως μετα την αλλαγη νερου η και πιο μετα μιας και σε καθε αλλαγη νερου μετα απο 3 μερες εμφανιζεται η αμμωνια για ενα 24ωρο και την 4η μερα εχει αποδομηθει απο τα βακτηρια.εμενα παντως και το nitrivec καθως και ενα αλλο σκευασμα εχει καταπληκτικα αποτελεσματα στα ενυδρεια μου και μαλιστα σε πολυ μικρο διαστημα(εντος 12ωρου το πολυ).οσο για την ελλειψη οξυγονου στο φιλτρο τοτε αρκει και μιση ωρα να καταναλωθει το μηδενικο οξυγονο που βρισκεται στο φιλτρο μιας και πρεπει να υπαρχει συνεχομενη ροη αρα σε μιση ωρα το πολυ το φιλτρο σου εχει χασει την βιολογια του,αρα το ιδιο ισχυει και για το μπολι εκτος αν το βαλεις αμεσα σε αλλο ενυδρειο η το στειλεις με αντλια οξυγονου.σκεφτειτε τι απο τα δυο πραγματα θελετε να ισχυει,εγω το μονο μπολιασμα που εκανα και θα εκανα ειναι τοποθετηση υλικων φιλτρου σε φιλτρο στρωμενου ενυδρειου και οχι νερο και παντα αντλια οξυγονου στα ενυδρεια μου.ευχαριστω πολυ
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01473 seconds with 11 queries