Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #38  
Παλιά 17-06-04, 17:46
Giorgos Ο χρήστης Giorgos δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Κορυδαλλός
Μηνύματα: 3.496
Προεπιλογή Re: Σημερινες τιμες

* Μην ξεχνάτε ότι υπάρχει το κουμπάκι "Επεξεργασία" που μας επιτρέπει να προσθέσουμε μερικά λογάκια αν τυχόν τα ξεχάσαμε... χρησιμοποιείται το αντί του κομπιού "Απάντηση". *

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από blacky
Εκανα αλλαγη νερου 30 %
και αμεσως μετα την αλλαγη μετρησα παλι το ΝΟ2 και εδειξε 7 mg pros 8
(σε λιγες ωρες θα εχει φτασει παλι στο 10 , μπορει και παραπανω )

Τεστ για νιτρικα ( ΝΟ3 δεν εχω , πρεπει να παρω ή αργοτερα ???
Α! φυτα δεν εχω στο ενυδρειο μου , χρειαζεται να βαλω ? θα βοηθησει ή οχι ? να αναβω τη λαμπα η οχι δεν χρειαζεται ?
Αυτα παιδια περιμενω συμβουλες σας .
Τα 7 mg/l είναι πάλι επικίνδυνα ψηλά. Σε μερικές ώρες θα πρέπει να ξανακάνεις αλλαγή νερού αλλιώς δεν βοηθάς και πολύ τα ψάρια σου.
Ναι, θα πρέπει να πάρεις και τεστ για νιτρικά άλατα.
Μερικά εύκολα φυτά γρήγορης ανάπτυξης θα βοηθούσαν πολύ. Δες εδώ http://studio.aaquaria.com/board/viewtopic.php?t=397
Έχεις δεν έχεις φυτά, τα ψάρια πάντα πρέπει να έχουν αναμένα φωτά τουλάχιστον για 10 ώρες.

[Off topic]HellRazer δεν θα συμφωνήσω με την άποψή σου στο θέμα των επαγγελματιών. Ο κάθε επαγγελματίας, είτε εμπορεύεται ψάρια, σκυλιά και ζωντανά, είτε ηλεκτρολογικό υλικό, υδραυλικά, κλπ, θα πρέπει να έχει έστω και κάποιες σωστές γνώσεις πάνω στο αντικείμενό του. Θα πρέπει επίσης να τις μεταφέρει σε κάθε πελάτη (εφόσον κρίνει ότι είναι αναγκαίο ή ερωτηθεί βέβαια) για να τον εξυπηρετήσει σωστά και να εξασφαλίσει ότι ο πελάτης ξέρει (έστω και ελάχιστα) που βαδίζει. Έτσι ο πελάτης θα τον ξαναπροτιμήσει (αν οι συμβουλές ήταν εντάξει).
* Όλοι οι επαγγελματίες, μαγαζάτορες κλπ έχουν να πληρώσουν λογαριασμούς, ενοίκια, το προσωπικό και πολλά άλλα. Οι pet shopάδες δεν είναι οι μόνοι...[Off topic]
__________________
Πέταλο
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01804 seconds with 11 queries