Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 23-02-11, 16:13
Το avatar του χρήστη Esprit
Esprit Ο χρήστης Esprit δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-12-2010
Περιοχή: Μαρούσι / Αθήνα
Μηνύματα: 238
Send a message via Skype™ to Esprit
Προεπιλογή

Πληροφορία θέλουμε να την κατεργαστούμε! Και δόξα το Θεό μου δώσατε μπόλικη! Θα επανέλθω με απορίες γιατί τώρα ψιλοπνίγομαι στο γραφείο...
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanasisg Εμφάνιση μηνυμάτων
Σωτήρη βιάζεσαι,

Το μικρό έχει στο υπνοδωμάτιο ο άνθρωπος και θέλει να βάλει αυτοματισμούς για να έχει εμπειρία για το μεγάλο που ΘΑ είναι θαλασσινό και ΘΑ βάλει στο σαλονι!!!
Exactly! Ακριβώς αυτό που λέει ο Θανάσης Σωτήρη μου!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsoum Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοβεις την εξαγωγή του φίλτρου πριν τα βανάκια και βαζεις ενα Τ. Μετα, βαζεις ενα κομμάτι σωλήνα, και ενα βανάκι. Οταν θελεις να βγάλεις νερό, κλείνεις την εξαγωγή και ανοίγεις το βανάκι απο το Τ. Με ενα σωλήνα που έχεις προσαρμόσει, το ρίχνεις στην τουαλέτα/μπαλκονι/νεροχύτη κτλπ.
Ας ξεκινήσουμε με την απομάκρυνση του νερού που είναι και η πιο εύκολη διαδικασία.

Προφανώς το φίλτρο θα πρέπει να είναι σε λειτουργία (οn) με το βανάκι του φίλτρου (out) ανοιχτό και αν θέλω να διώξω νερό απλά ανοίγω το βανάκι της διακλάδωσης. Σωστά?

Και βέβαια όλα αυτά ισχύουν στην περίπτωση του εξωτερικού φίλτρου μόνο...
__________________
Ο κόσμος είναι γεμάτος από μαγικά πράγματα που περιμένουν υπομονετικά το πνεύμα μας να γίνει πιο οξυδερκές.
Bertrand Russel, 1872-1970
http://www.w-engineering.blogspot.com

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Esprit : 23-02-11 στις 16:13 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01322 seconds with 11 queries