Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 06-06-04, 19:18
shadow Ο χρήστης shadow δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-06-2004
Περιοχή: Πειραιας
Μηνύματα: 150
Προεπιλογή Αλλος ενας νεος με ερωτησεις!

Τα θερμα μου συγχαρητηρια για το board σε ολους οσους συμετεχουν και το συντηρουν,
ειμαι καινουργιος στο χωρο και πριν 6 μερες αγορασα το external filter PROJECT PJF 501 800λτ/ω.
Μου χαρισαν ενα ενυδρειο και δεν εβλεπα την ωρα να το βαλω σε λειτουργια.Αγορασα το φιλτρο χωρις ερευνα αγορας,απο τον ενθουσιασμο στα τυφλα απο το CosmoZoo στον Πειραια στα 112 E ,και τωρα εχω αμφιβολιες για την ποιοτητα του και την τιμη που το πηρα.Απο οτι ειδα υπαρχουν μαλλον και ποιο γνωστες εταιριες,δοκιμασμενες.Ουτε οδηγιες συναρμολογησης δεν ειχε!!Τα γνωριζει κανεις σαν εταιρια?Μηπως με ψιλοκοροιδεπσανε?Εχω κατι μικροπροβληματακια (ενας κουβας νερο στο πατωμα)αλλα υποθετω οτι θα στρωσει.Στις ενωσεις των σωληνων να βαλω σιλικονη?Γιατι λιγο το κουνησα να φυγει ο αερας και εφυγε το σωληνακι με τα γνωστα αποτελεσματα.Τα εσφιξα οσο μπορουσα.Η αλλη ενσταση που εχω με το καταστημα ειναι οτι μου εδωσε καπσουλες βακτηριδιων TETRA Bactozym για ξεκινησω τον κυκλο."Αυτο μονο κανε και ελα σε 10 μερες που θα εχουν τελειωσει να σου δωσω ψαρια!!!"Ας ειναι καλα ο κ.Τσαμης και το ωραιοτατο site του.Τι θα φανε τα βακτηρια 10 μερες ?Μπαρμπουτσαλα?Εβαλα λοιπον και 2 χρυσοψαρα για να ξεκινησω (σας ακουω μην ωριεσται).Οκ θα παρω και τεστ και θα ακολουθησω ολες τις οδηγιες που εχουν δημοσιευτει.Κριμα γιατι δεν μου φαινοταν "πωλητης" ο υπαλληλος αλλα καποιος που ενδιαφερεται.
Κατι αλλο,το νερο ειναι θολο.Κανω αλλαγη 20% καθε 2η μερα.

ΑΑ ναι.80*45*30 90LT,λαβα υποστρωμα,με την παρακατω σειρα υαλοβαμβακας-μακαρονι-μπλε σφουγγαρι.2 κομματια ξυλο τα πηρα απο το καταστημα.Ολα καλα πλυμενα πριν τα εμβαπτισω Aυτα νομιζω.
Ευχαριστω για το χρονο σας
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01599 seconds with 11 queries