Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 19-02-11, 20:46
QS-Plan Ο χρήστης QS-Plan δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 08-07-2010
Περιοχή: Τριανδρία (home) - Συκιές (work)
Μηνύματα: 807
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
Kρίμα βρε το ψαράκι, μάλλον δεν άντεξε την ταλαιπωρία του ταξιδιού και το στρες της προσαρμογής, τον μπολμπίτης άδικα τον πέταξες.
Ελπίζω να βρεις τα άλλα 2 ζωντανά, κάνε και τις μετρήσεις σου καλού-κακού και καμιά αλλαγή νερού για τον φόβο των Ιουδαίων.
Οι φωτογραφίες σου πάντως βελτιώνονται με γεωμετρική πρόοδο και τα ψάρια είναι πανέμορφα.
Κώστα, εκείνη τη στιγμή όταν είδα το ψαράκι πλεγμένο στον βολβίτη, μαζί και με την άγνοια μου... οδήγησε τον βολβίτη στο μπιν...
Σήμερα τα ξαναμέτρησα.... σύνολο είμαστε στα 4... ψάχνω άλλο ένα...
Μετρήσεις έκανα μόλις βρήκα το πρώην ζωντανό, και οι τιμές μου ήταν

ΝΗ3/ΝΗ4 = 0
NO2 = 0
ΝO3 = 10


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lion Εμφάνιση μηνυμάτων
Kρίμα το ψαράκι, έκανε μακρινό ταξίδι και δεν άντεξε

Αλλά έχεις και πολλά κελύφη σαλλιγκαριών και στρεσάρεις τα ψαράκια αφού δεν ξέρουν σε ποιό να εγκατασταθούν .

Βγάλε μερικά (και φέρτα μου την Κυριακή )
Λεωνίδα, έχεις κακό σκοπό... να μου χαλάσεις την δίαιτα και να με βάλεις να περιδρομιάζω γλοιώδης άστεγους σάλιαγκες..

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pagos4 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλώς τα δέχτηκες!!!

Δεν νομίζω κατά τη μεταφορά τα ''κακάσχημα'' brevis σου , να παρενόχλησαν τα ''κουκλιά'' μου.
Δημήτρη... καλώς μου τα κράτησες ώστε να τα δεχτώ.... τελικά κατάλαβα τι έγινε.... μάλλον δεν άντεξε την γοητεία από τα κουκλιά σου και αυτοκτόνησε...


Πάντως, ήδη έχω βάλει το stress coat της ΑΡΙ καθώς και το seachem prime... κατόπιν εορτής.... ελπίζω να κάνει καλό...
-------------------------
Η αλλαγή νερού θα γίνει αύριο ή μεθαύριο....
-------------------------
λάθος λινκ ειχα βάλει... οι νέες φωτος των μπρεβις είναι εδώ...

http://s1239.photobucket.com/albums/...ogus%20brevis/

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη QS-Plan : 19-02-11 στις 20:46 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01612 seconds with 11 queries