Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #33  
Παλιά 15-02-11, 20:40
Το avatar του χρήστη karrot
karrot Ο χρήστης karrot δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-12-2010
Περιοχή: Ίλιον
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georgarask Εμφάνιση μηνυμάτων
karrot πολλα απο τα ψαρια που βλεπουμε στα πετσοπ (και ισως ειχες και εσυ ο ιδιος) ειναι πιασμενα απο τη φυση ... πχ τα cpd (σχεδον εχουν εξαφανιστει στη φυση) μπορει οι μονομαχοι μπορει οποιοδηποτε ψαρι μπορει καποια γαριδα κοκ!
Τι ψαρια εχεις - ειχες? Ποσο σιγουρος εισαι οτι ηδη δεν ειχες η εχεις "αγρια" ψαρια?

Προσωπικη μου αποψη στο ερωτημα σου ειναι οτι το να κρατας αγρια ψαρια δεν εχει σχεση με το ηθος ...
Αυτή ναι είναι μια σοβαρή απάντηση

Όσο για τα ψάρια που έχω μεταξύ αυτών είναι και cpd(αλλά δεν ήξερα ότι πιάνονται από τη φύση νόμιζα ότι είναι από αναπαραγωγές μιας και αναπαράγονται εύκολα και όταν τα πείρα δεν ρώτησα) και cardinal έχω που ξέρω ένα μεγάλο ποσοστό πιάνονται από τη φύση αλλά αυτά που έχω είναι από εκτροφές τουλ. έτσι μου έχουν πει.
Όσο για την καταστροφή του Αμαζονίου το ξέρω ότι είναι είδη μεγάλη αλλά τουλάχιστον κάποιες περιοχές προστατεύονται χάρη στους δίσκους και σε μας τους κολλημένους με τα ενυδρεία(με την προϋπόθεση να τα φροντίζουμε και να τα διατηρούμε σωστά) .Αλλά αυτό για το φράγμα δεν το ήξερα δεν θέλω να φαντάζομαι τι έχει να γίνει σαν την εκτροπή του Αχελώου σε πάρα πολύ μεγαλύτερο βαθμό.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01685 seconds with 10 queries