Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 30-05-04, 00:32
pavloukos Ο χρήστης pavloukos δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 27-12-2002
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ, ΚΡΗΤΗ
Μηνύματα: 354
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην pavloukos
Προεπιλογή

Το λοιπόν, το ΕΠΗΞΑ στην πέτρα ... έβαλα και φελιζόλ αλλά δεν κάλυψα ΟΛΟ τον πάτο του ενυδρείου. Κάτω από τους μεγάλους βράχους έβαλα φελιζόλ. Πάνω σε αυτούς τους βράχους στηρίζεται η πλειοψηφεία της κατασκευής. Μάζεψα πολλές στρογγυλές πέτρες και νομίζω έχω ένα ικανοποιητικό αποτέλεσμα. Βέβαια επειδή η διαδικασία αυτή έγινε με τα ψάρια μέσα και χωρίς να θέλω να τα στρεσσάρω υπερβολικά (φάγανε που φάγανε στρες με το σκάψιμο για να βάλω το φελιζόλ) το έκανα μέσα σε 1 ώρα και ίσως θα χρειαστεί να επέμβω με μικρότερες πέτρες γιατί έχουν δημιουργηθεί αρκετά εσωτερικά περάσματα. Πάντως πολύ καλύτερα από πριν. Αν θέλει ένα να κρυφτεί κρύβεται με την πρώτη
Φωτογραφίες για σχόλια από Τρίτη.

Τώρα αναφορικά με το παράσιτο. Μάλλον δεν το έχω. Βλέπω ότι στα 2 από τα 4 ψάρια η κοιλιά έχει ισιώσει. Ίσως να έφταιγε το ότι δεν ταϊζόντουσταν αρκετά στο ενυδρειάδικο; Το διάβασα και αυτό κάπου. Θοδωρή, τα δικά σου που έχουν το παράσιτο, γενικώς συμπεριφέρονται ως ''άρρωστα'' ή είναι πέρα βρέχει; Τα δικά μου τρώνε κανονικά, κυνηγιούνται αβέρτα, ήδη σήμερα παρατήρησα 2 να κάνουν γύρω γύρω όλοι φουντωμένα. Αυτός με το eggspot, ο οποίος είναι και ο κυρίαρχος πρέπει να είναι αρσενικός. Δεν γίνεται, πρέπει αλλά κρατάω πισινή μην μας βγει γκομενίτσα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01470 seconds with 10 queries